1. oktoober 1998 kell 22:00

Kinos Kosmos kell 12, 14.30, 19.30, 22

Tartu Athenas kell 15.15, 17.30, 21.30

«Salatoimikud» USA 1998

Teleseriaali «X-Files» suure ekraani versioon on maiuspalaks kõigile, kellele meeldivad hästi tehtud kriminaal- ja põnevusfilmid, mida on vürtsitatud salapäraga. FBI agendid Fox Mulder (David Duchovny) ja Dana Scully (Gillian Anderson) satuvad seekordses seikluses Washingtoni võimukoridoridest Londoni kinnistesse klubidesse ja Antarktika jäistele avarustele.

Kahetunnise filmi lavastas Rob Bowman, kes on tänaseks lavastanud selle seriaali 25 osa. Lisaks Kuldgloobusega pärjatud peaosalistele teeb filmis kaasa ka Oscari omanik Martin Landau. Et film vastaks sarja poolt kehtestatud kõrgetele nõudmistele, hoolitseb selle eest ka «Salatoimikute» looja Chris Carter.

Eesti Draamateatri suures saalis

4., 6., 7., 11., 16. oktoobril kell 19

T. Stoppard «Armastuse leiutajad»

pilet 60--80 krooni

Draamateater pakub õdusat õhtupoolikut teatrigurmaanidele -- pühapäeval esietendub maailmakuulsa kaasaegse inglise draamakirjaniku Tom Stoppardi kahevaatuseline näidend «Armastuse leiutajad», mille on lavale seadnud Hendrik Toompere jun.

Lavastuses kohtuvad igavikujõge Styxi ületavad kuulsad inglise lüürikud ja kultuuritegelased: luuletaja Edward Housman, keda mängib Evald Hermaküla, Oscar Wilde Andrus Vaariku esituses, John Ruskin jt. Teistes osades on Raimo Pass, Mait Malmsten, Martin Veinmann, Guido Kangur, Dan Põldroos jt. Peategelane Housman naaseb meenutustes tagasi noorusaega. Näidendi keskmes on sisukad ja vaimukad filosoofilised vaidlused elu teemadel.

5.--11. oktoobril Tallinnas Briti nädal

Suurbritannia saatkonna eestvedamisel tutvustatakse Tallinnas järgmisel nädalal Suurbritanniat eri vaatenurkadest. Toimub hulk kultuurilisi ja meelelahutuslikke sündmusi, millele juurdepääs pole piiratud.

Raekoja platsil seisab turismiinfopunktina punane Londoni buss, kinomajas näidatakse kaasa toodud mängufilme, raamatupoodides Rahva Raamat ja Viruvärava ja Lugemisvara on müügil laias valikus teemakohaseid raamatuid.

Põhjust on külastada ka Olümpia hotelli, selle toitlustamiskohtades pakutakse roogi, mis valmivad külaliskoka näpunäidetel. 8. oktoobril toimub Bonnie & Clyde'is stiilipidu «Õhtu Sherwoodi metsades». Nädal kulmineerub piduliku õhtusöögiga Elyseés 10. oktoobril ja Briti brunch'iga samas 11. oktoobril.

Kultuurialaselt on põnevaim 8. oktoobril kell 19 Tartu ülikooli aulas ja 9. oktoobril kell 19 Estonia kontserdisaalis esinev naisvokaalansambel Black Voices, kelle repertuaari kuuluvad nii spirituaalid, gospel, reggae, blues kui kaasaegne muusika.

Hetkel kuum