7. oktoober 1998 kell 22:00

Polarise töö on esialgu muutusteta

Polarise töö läheb vaatamata ERA Panga moratooriumile praegu edasi, kuna seltsil on piisavalt vaba raha kahjude väljamaksmiseks Hansapanga ja Ühispanga kaudu, ütles eile Polaris Kindlustuse tegevdirektor Martin Kuusik. Juhul kui seltsi kliendil juhtub praegu oma varaga mingi õnnetus, tegeldakse kahjukäsitlusega endist viisi ning kindlasti makstakse välja ka nõuded.

Polaris Elu turuosa on 11% ja Polaris Vara turuosa 9 % Eesti kindlustusturust. Polaris on Eesti suuruselt neljas kindlustusselts.

Praegu, kui ERA Panga kontod on kinni, tuleb arveldada Hansa- ja Ühispanga kaudu, kuna klient peab oma nõuded kätte saama, sõnas Kuusik.

Polaris Kindlustuse nõukogu esimees Andres Bergmann tunnistas, et suurem osa Polarise deposiitidest ja arveldusrahast on ERA Pangas. «Kuid isegi panga pankroti korral ületavad panga varad tema kohustused, mistõttu seltsid saaksid oma rahad sealt vajaduse korral kindlasti kätte,» väitis ta. ERA Pangas kinni olevat täpset summat Bergmann öelda ei osanud.

Kindlustusinspektsiooni direktor Ellen Ridaste kinnitas, et Polarise sularaha jääk ja jooksvate arvete jääk teistes pankades on nii suur, et selts saab praegu oma kohustusi klientide ees täita. «Seetõttu võib inspektsioon oodata igasuguste kriitiliste otsuste tegemisega,» ütles Ridaste.

Kindlustusinspektsioon omab praegu Polarisest täielikku infot ERA Panga moratooriumi kohta ning praegu Polarisel likviidsusprobleeme ei ole, kinnitas Ridaste. Kuid ta ei välistanud, et kui ERA Panga suhtes keskpank pankroti välja kuulutab, võib see tähendada mustemat stsenaariumi Polarisele. Täpsemateks otsusteks ootab inspektsioon keskpanga otsust.

BICO Kindlustuse juhatuse liige Georg Männik rääkis, et teiste seltside jaoks on praeguse noore elukindlustusturu juures äärmiselt tähtis, et Polarisel hästi läheks. «Nad on meile küll konkurendid ja kahjuks head konkurendid, aga selline olukord kahjustab meid kõiki,» rääkis ta. Seetõttu on meile äärmiselt tähtis, et vajaduse ilmnedes õigeaegselt ja kiiresti Polarise portfelliga midagi ette võetaks, lausus Männik.

Männik ei eitanud BICO Kindlustuse huvi Polarise aktsiate või portfelli ülevõtmise vastu. Ta lisas, et kindlustusseltsi portfelli ülevõtmine on raske protseduur, kuna tegu on eri poliiside ja infotehnoloogiaga.

Kliente 29875

lepinguid 35 879

sh elukindlustuslepinguid 12 985

aktsiakapital

Polaris-Vara 14,5 mln kr

Polaris-Elu 12 mln kr

Hetkel kuum