13. oktoober 1998 kell 22:00

Pangad asusid intresse tõstma

Eesti Ühispanga asepresident Margus Schults ütles eile, et täna või homme tõstab intressimäärasid ka Ühispank. Ta täpsustas, et Ühispank arutab praegu seda teemat ning tõenäoliselt tõstab intresse paari päeva jooksul.

«Kaks peaaegu võrdväärset panka on turul, me peame käituma võrdselt,» nentis Schults. Tema hinnangul on intresside trend praegu pigem tõusujoones. «Deposiitidel peaaegu et kasvu ei ole. Siis tuleb neid ju motiveerida,» märkis Schults. Laenuintresside tõstmine käib Schultsi sõnul hoiuseintresside tõstmisega kaasas, sest pank on kasumit taotlev ettevõte.

Hansapanga krediididirektor Aivar Rehe ütles agentuurile BNS, et Hansapank tahab intresside tõstmisega anda signaali säästmise toetamiseks ja toetab protsessi finantsiliselt. Rehe nentis, et Hansapank otsustas intresse tõsta pärast Eesti panganduses toimunud muutusi ning Vene finantskriisi. Samuti tahab pank Rehe sõnul ettevõtteid ärgitada paremini juhtima oma rahavooge, et vähendada laenude kasutamist. Rehe märkis, et oma osa on ka pankade soovil hoida kõrgemat likviidsust.

Hansapanga aastase tähtajalise kroonihoiuse intress tõusis 1,5% 13 protsendile. 9kuulise tähtajalise hoiuse intress tõusis 1% võrra 11,75 protsendile ning 6kuulise hoiuse intress 0,5% 10,5 protsendile. Ka tõstis Hansapank Eesti krooni laenu baasintressi 1,5% 17 protsendini.

Ühispangas on praegu aastase tähtajalise kroonihoiuse intress 12%. 9kuulisel 11,25% ja 6kuulisel 10,5%. Pikemaid kui aastaseid krooni baasil laene pank Schultsi sõnul välja ei anna.

Hetkel kuum