22. oktoober 1998 kell 22:00

Sangla ei taha jagada Oru saatust

Ettepaneku tootmisvalmis tehas säilitada sai pankrotihalduri Arno Mägi eile ettevõttega seonduval nõupidamisel. Tartu maakohus teeb otsuse Sangla Turba pankroti asjus eeloleval esmaspäeval.

«Sõltumata kohtuotsusest seiskub tehases töö igal juhul,» ütles Mägi ja lisas, et majanduslikus mõttes on ettevõte pankrotis.

Kuigi majanduspotentsiaali säilitamine ettevõttes on kulukas, on see võlausaldajatele kõige kasulikum, väitis Mägi. Tema sõnul aktsepteerivad seda ka Sangla Turba suurima võlausaldaja Maapanga esindajad.

Sangla Turba direktori Rein Lettensi sõnul jääb nende rolliks varustada Puhja alevikku kevadeni soojaga. «Ja mõelda kogu aeg sellele, kuidas kevadel jätkata,» lisas Lettens.

Sooja tootmisega jääb tegelema umbes kolmkümmend Sangla Turba töötajat. Briketitootmise seiskumisel jääb tööta 150 inimest. «Et spetsialistid talve jooksul laiali ei jookseks, kavatseme riigilt paluda nn üleelamisraha,» seletas Rein Lettens.

Lettens ütles, et raha on vaja ka sooja tootmise dotatsiooniks. «Kuna briketi ja elektri tootmine katkeb, tõuseb sooja tootmise hind mitu korda. Kohalik elanikkond ei jõua kütte eest maksta,» selgitas Lettens.

Arno Mägi prognoosis, et kokku on vaja riigilt abi küsida mitu miljonit krooni. Täpsem kalkulatsioon valmib järgmisel nädalal.ÄP

Hetkel kuum