17. november 1998 kell 22:00

Ühispanga suurtehing rootslastega venib

Ühispanga asepresident Janek Mäggi lubas eile õhtul korduvalt, et varsti kooskõlastatakse leping ning siis annab Ühispank ka infot. Äripäeva trükki mineku ajaks lepingu allkirjastamise kohta infot ei tulnud.

Kinnitamata andmetel jõudsid osapooled põhimõttelise kokkuleppeni, kuid lahkarvamused tekkisid lepingu detailides.

SEBi infojuht Gunilla Wikman ütles eile Rootsi ajalehele Dagens Industri, et mingit otsust teisipäeval ei langetata. Wikman ei ole seniajani kommenteerinud SEBi huvi Ühispanga vastu.

Viimaste päevade jooksul on Ühispanga aktsia hind Tallinna börsil tõusnud, langedes eile siiski 4,03 protsenti. Ühispanga aktsia hind hakkas tõusma siis, kui SEB ilmutas huvi Leedu Hermis Bankase vastu.

Ühispanga koostööpartner Leedu Vilniaus Bankas korraldab SEBi tütarfirma Enskilda Securities'ega panga esitluse Põhjamaades, teatas BNS eile.

Vilniaus Bankas on sarnaselt Ühispangaga müünud finantskorporatsioonile Banker's Trust GDRe (omandiõigust tõendavad väärtpaberid). Banker's Trust on GDRide kaudu 52,8 protsendi Vilniaus Bankase omanik.

Ühispanga koostööpartneri Läti Unibanka aktsiatega toimus eile Riia börsil elav kauplemine. Unibanka aktsia hind tõusis päevaga 5,75 protsenti, käive ulatus 2,8 miljoni kroonini.

Maaklerite sõnul on see tingitud asjaolust, et SEBil on strateegiline huvi Unibanka vastu, teatas agentuur Reuters.

SEB on eelnevalt olnud huvitatud Hansapanga strateegiliseks partneriks saamisest, soovides omandada kolmandikku Hansapangast. SEB ja Rootsi suurpank Swedbank võistlesid omavahel aasta keskel, püüdes mõlemad börsilt võimalikult palju aktsiaid kokku osta, mis viis Hansapanga aktsia hinna üle 100 krooni tasemele.

Hiljem müüs SEB oma 18% osaluse Hansapangas Swedbankile, kes sai Hansapanga strateegiliseks partneriks ja omab praegu ligi 60% Hansapangast.

Autor: Sten A. Hankewitz

Hetkel kuum