9. detsember 1998 kell 22:00

Otstarbekas Sotka

Kujundus on peaaegu märkamatu. Põrandamaterjalid on valitud õigesti. Kummaline on ainult see, et käigutee lõppeb ekspositsiooniga ja lausa magamistoaga. Tavaliselt pole magamistoas põrandakatteks ju keraamilised plaadid.

Ripplagi on liiga madalale toodud. Eemale vaadates tundub, nagu ei mahukski halli lõpus enam põranda ja lae vahele. Ka kõik, mis lae taga, paistab välja.

Köögikomplektid on paigutatud pimedasse nurka, mis ühtsest stiilist välja langeb.

Valgust on piisavalt ja mööblikomplekte eraldavad tekstiilkangad, mis ruumi kenamaks ning lõbusamaks muudavad.

6 punkti

Tänu avarusele on mööbel Sotkas suhteliselt hästi välja pandud.

Alumisel korrusel on kangapood, kuid peale kangaste võiks seal muidki sisustusatribuute müügil olla.

Lõbusad tekstiilist vaheseinad mööblisaalis eraldavad ning toovad esile mööblikomplekte ja loovad meeleolu. Samas jätab sisekujundus põhitähelepanu ikkagi mööblile. Valgustus on just selline, nagu peab: ei liiga pime, ega ka liiga erk.

Ostja orienteerumist kergendaksid selles suures ruumis viidad, ent võib-olla ongi eesmärk see, et ostja tutvuks kindlasti kõigi kaubagruppidega.

8 punkti

Sisenedes torkab silma, et suur hall on hästi liigendatud riidekangastega. Tundub, et sisekujundus on võimalikult odavalt tehtud, aga samas ei jäta see odavat muljet. Eriti otstarbekalt on tehtud lagi ja põrand, mille materjalid vastavad kasutuskoormusele. Minu meelest on lahendus väga otstarbekas.

Miinus, mida mööblimüügi saalis märkasin, on, et toolid, mida inimene võib-olla proovida tahab, on pandud nii kobarasse kokku, et nähtavasti on seda soovi üsna raske teostada.

Ka tundub imelik, et kenad tuled, mis trepist alla kutsuvad, viivad värskeltremonditud lattu.

8 punkti

Sotka mööblikeskuse kujundus on täiesti mõnus. Pinda on küllalt ja nii ei jää muljet, nagu oleks ruum täis topitud. Kaup on välja pandud nii, et eri stiilis mööblikomplektid ei hakka teineteist segama.

Sotkal on uutest mööblimajadest kõige parem ruumilahendus.

Kaubavalik on suur ja teenindus tasemel. Näha on, et teenindajad on huvitatud kauba müügist. Seda kohtab vähestes Eesti firmades.

Viimistlusmaterjalid on igati asjakohased. Valgust on piisavalt, et näha ilma pingutuseta mööbliriide tegelikke värve.

Tõeline peavalu on aga parkla. See on liiga väike.

8 punkti

Hetkel kuum