Andres Reimer • 22. detsember 1998 kell 22:00

Moskva otsib võimalusi importida Eestist toiduaineid

Krediidipanga peadirektor Andrus Kluge ütles, et Krediidipank võib järgmise aasta alguses sõlmida Moskva Pangaga lepingu Eesti toidukaupade Venemaale eksportimise garanteerimiseks.

Moskva Pank võib lepingu kohaselt anda garantii näiteks aasta jooksul Eestist Moskvasse 300 tonni liha eksportijale ning tehingu garanteerimine toimuks Krediidipanga kaudu.

Praegu takistab Perelõgini sõnul Eesti-Vene majandussuhete arengut peale topelttollide majanduspoliitilise ülesehituse erinevus. «Kui Eesti poolelt sõltub majandussuhete areng ettevõtjate aktiivsusest, siis Venemaal riiklikest mehhanismidest,» selgitas Perelõgin. «Ma ei saa lubada, et homme ostab Moskva kogu Eesti või ära.»

Borodin lükkas ümber väite, et Moskva Pank kavatseb investeerida Eesti pangandusse. «Praeguse Eesti-Vene kaubavahetuse mahu juures tundub, et kapitali-

mahutused Eestisse oleksid ebarentaablid,» ütles Borodin. Huvi Eestisse investeerida tõuseks esiplaanile, kui meie Eestiga kauplevate klientide käive tõuseks miljardite kroonideni aastas, lisas ta.

Eile Borodiniga kohtunud EVEA Panga juhatuse aseesimees Anatoli Beilinson ütles, et ta ei näe praegu vastastikust huvi koostööks.

Perelõgin väljendas kohtumisel Eesti suurettevõtjate assotsiatsiooni juhtidega Moskva linna huvi rajada Tallinnas äri- ja kultuurikeskus.

Assotsiatsiooni tegevdirektori Jaak Saarniidu sõnul huvituvad Eesti ettevõtjad samalaadse keskuse rajamisest Moskvas. Saarniit ja Perelõgin leppisid kokku kohtumises ärikeskuste rajamise läbirääki-

misteks jaanuari teisel poolel Moskvas.

Eelseisvad valimised Venemaal ja Eestis ning riike tabanud majanduskriis sunnivad kuni kevadeni peamiselt uusi äriskeeme välja töötama, selgitasid nii Perelõgin kui ka Saarniit. «Kui Moskva linnavalitsus soovib Eestiga majandussuhetest konstruktiivselt rääkida, on see märguanne kogu Venemaale,» lisas ta.

Aleksandr Perelõgin ja Andrei Borodin kohtusid eile veel Eesti Panga asepresidendi Helo Meigasega, majandusminister Jaak Leimanni, põllumajandus-

minister Andres Variku ning teede- ja sideminister Raivo Varega.

Hetkel kuum