24. jaanuar 1999 kell 22:00

Uusi laopindu ehitatakse vähe

kesklinn: 50--80Lasnamäe: 15--50Mustamäe: 30--75äärelinn: 20--70

jaanuar 1999

kesklinn: 50--80Lasnamäe: 15--45Mustamäe: 30--120äärelinn: 20--60

Tallinna kinnisvaraturul pole laopindade osas sellist ülepakkumist kui büroopindadel, ning hinnad on seetõttu püsinud stabiilsed.

Eelmise aasta alguses prognoosisid kinnisvaramaaklerid, et Tallinnas ehitatakse aastaga juurde küllalt palju uusi lao- ja tootmishooneid.

Kinnisvaraturu üldine madalseis mõjutas ka laopindu ning loodetud määral uusi ruume juurde ei tulnud. Mendelson ja Co äripindade grupi juhi Aivar Kaitsa sõnul pole laopindade hindades aastaga toimunud märgatavat langust, seda erinevalt näiteks büroopindadest. «Need on nagu kaks eri maailma,» märgib Kaitsa.

Laopindade turul pole ülepakkumist, suuri ladusid omavad firmad on oma äriga seni hakkama saanud.

Soositud piirkond laoruumide soetamiseks on endiselt Peterburi tee (eelkõige teisel pool viadukti), samuti Tammsaare tee äär.

Maatükke lao ehitamiseks on viimastel kuudel ostnud eelkõige välisfirmad.

Kehvema kvaliteediga suuri laopindu on endiselt saadaval (nt Dvigateli territooriumil), kuid nende vastu pole ostjatel huvi.

Kõige suurem nõudlus on viimastel aastatel olnud väikse kvaliteetse laopinna järele ning selles osas püsib olukord kinnisvaraturul muutumatu.

Mustamäel Kadaka tee ja Laki tänava piirkonnas küsitakse kvaliteetse lao- ja tootmisruumi ruutmeetri eest 5000--6000 krooni, ostjad peavad sellist hinda Aivar Kaitsa sõnul liiga kalliks.

Mustamäel on laopinna rendihind küündinud ka 120 kr/m², enamik tehinguid sõlmitakse madalamal hinnatasemel.

Hetkel kuum