26. jaanuar 1999 kell 22:00

Telekomiseadus riigikogus kahe nädala pärast

Valitsuse pressiesindaja Daniel Vaarik ütles eile, et täna arutatakse veel seaduseelnõu mõningaid aspekte ning järgmisel nädalal on see uuesti valitsuses arutlusel. «See ei lükka oluliselt edasi eelnõu riigikokku arutlusele minekut, sest järgmine nädal on riigikogus istungitevaba nädal,» selgitas Vaarik.

«Selle seaduse üle peetakse palju konsultatsioone õiguskantsleri ja ka teistega,» sõnas Vaarik. Ta nentis, et tuleb selgeks rääkida asjad seaduses kehtestatava sideameti kontrolli üle ning siseministeeriumi funktsioone puutuv osa.

Teede- ja sideminister Raivo Vare ütles eelmisel nädalal, et uus seadus peab vastama Euroopa regulatsioonidele. Tema sõnul seisneb üks probleem asjaolus, et riikliku järelevalve osa uues telekommunikatsiooniseaduses ei vasta Eesti põhiseadusele.

Eelmisel aastal räägiti, et telekommunikatsiooniseadus on eelduseks Eesti Telekomi erastamisel. Praeguseks on erastamisprotsess alanud, ehkki seadus ei ole veel vastu võetud. Vare ütles, et seadus ei ole erastamise, vaid hinna eelduseks, ning seadus loob keskkonna.

Autor: Sten A. Hankewitz

Hetkel kuum