27. jaanuar 1999 kell 22:00

Narva Vesi ja Kreenholm otsivad kompromissi

Meelis Virkebau ütles, et Narva Vesi esitas Kreenholmile esialgu heitveepuhastuseks hinna, mis oli 30% kõrgem möödunud aasta hinnast.

Virkebau sõnul ei ole ASiga Narva Vesi küll kokkuleppeni jõutud, kuid tal on hea meel, et kahe firma vahel toimub normaalne dialoog. «Seni kehtestati meile uued heitvee puhastamise tariifid käskkirja vormis,» ütles ta. Homme esitab Narva Vesi Kreenholmile uue hinnapakkumise.

Kreenholm, kellele osutatud teenused moodustavad Narva Vee käibest üle kolmandiku, maksis mullu kuupmeetri heitvee puhastamise eest 7,8 krooni. Aastas moodustasid Kreenholmi nn veekulud umbes 15 mln krooni. Ettevõttele esialgu esitatud veepuhastustariifide kohaselt oleks sellel aastal veekulud kasvanud 6 miljoni krooni võrra.

«Tegime ettepaneku, et majanduslikult raskel ajal võiksid meie heitvee puhastamise tariifid jääda möödunud aasta tasemele,» lausus Virkebau.

Tema sõnul võttis Narva Vesi kaks päeva aega, et korrigeerida Kreenholmile selleks aastaks kehtestatavaid hindu. «Eks me pärast uute hindade-ga tutvumist vaatame, kas on võimalik kompromissini jõuda,» sõnas Virkebau. Ta teatas, et Narva Vesi on näidanud üles valmisolekut vaadata Kreenholmiga üle lepinguprojekt kuni viieks aastaks.

«Nii meil kui Narva Veel oleks viie aasta jooksul toimuvaid hinnamuutusi teades võimalik tegevust pikemalt planeerida,» lausus Virkebau. Ta lisas, et kui viie aastaga kerkivad veepuhastamise hinnad liiga palju, rajab Kreenholm oma heitveepuhastuskompleksi. Tema sõnul maksaks ehitus ettevõttele miljon dollarit, kuid samas oleks kompleksil väga hea tasuvusaeg.

Autor: Raul Ranne

Hetkel kuum