28. jaanuar 1999 kell 22:00

Eesti Põlevkivi suleb kolm kaevandust

Tammiku kaevandust ei ole enam mõtet töös hoida, kommenteeris kaevanduse sulgemist Eesti Põlevkivi juhatuse esimees Väino Viilup.

Peale 560 töötajaga Tammiku kaevanduse kavatseb Eesti Põlevkivi aasta teisel poolel lõpetada töö veel Sompa ja Kohtla kaevanduses. Viilupi sõnade kohaselt jätkub Sompas küll põlevkivi, kuid seal on tehnoloogia aegunud ning seetõttu on kaevandamine mõttetult kallis. Kohtlas on põlevkivi kaevandamise asemel tunduvalt odavam laiendada sealset karjääri.

«Meil on otstarbekas koondada oma tootmisvõimsused sinna, kus kaevandamine on odavam,» ütles Viilup.

Samas märkis ta, et Sompa ja Kohtla kaevanduse sulgemise otsus langetatakse selle järgi, kuidas sujub Tammiku ja Viru kaevanduse ühendamine.

Viru kaevanduse direktori Gennadi Gribovski sõnul on Tammiku kaevanduses põlevkivivaru veel napilt mõneks aastaks, Viru kaevanduses jätkub rohkem kui kolmekümneks aastaks.

Gribovski sõnas, et kaevanduse sulgemine on tehniliselt keerukas protsess ning tõenäoliselt kulub ainuüksi Tammiku kaevanduse sulgemise ettevalmistamiseks vähemalt aasta.

Nii Ida-Virumaa tööhõiveamet kui ka tööinspektsioon teatasid, et ei ole saanud Eesti Põlevkivist teadet töötajate koondamise kohta.

Viilup lubas, et kaevanduste ühinemised ja sulgemised ei too kaasa suurt koondamiste lainet. «Esialgu jäävad kõik inimesed tööle,» teatas ta.

Autor: Raul Ranne

Hetkel kuum