3. veebruar 1999 kell 22:00

Peek: sideseaduse nõrk külg on regulatsioon

«Kogu reguleerimine tundub samasuguse või veel hullema jamana, kui see on praegu,» ütles Peek seaduseelnõus sätestatud regulaatori tegevust kommenteerides.

Peek nimetas ohtlikuks trendi, et Eesti telekommunikatsioonituru regulaatoriks jääb sisuliselt Eesti Telefoni ja Eesti Mobiiltelefoni liitmisel tekkiv monopol.

Praeguse valitsuse poliitika väljendab Peegi sõnul soovi lükata Eesti telekommunikatsioonituru reguleerimine Euroopas kehtivate reeglite järgi võimalikult kaugesse tulevikku, et «sünnitatava hiigelmonopoli päevad saaksid nii võimalikult kaua kesta.»

Eesti Telefon väidab, et kohtleb kõiki kliente võrdselt, kuid seejuures ei ole Eesti Telefon tähelepanu pööranud sellele, millistel tingimustel toimub kohtlemine, märkis Peek. Ta lisas, et Eesti Telefoni pakutavad tingimused on absoluutselt orjastavad ja ebanormaalsed.

Peegi sõnul tugineb eelnõu filosoofia Eesti Telefoni ebaseaduslikule kontsessioonilepingule.

Peegi sõnul kavatseb Levicom saavutada suure hulga paranduste tegemise eelnõus. «Kergesti eelnõu vastuvõtmine ei õnnestu,» ütles ta, prognoosides arutelu venimist riigikogus sarnaselt kaabelleviseadusega aastatepikkuseks.

Teisipäeval kiitis valitsus teede- ja sideministeeriumi poolt ettevalmistatud telekommunikatsiooniseaduse heaks ja saatis selle vastuvõtmiseks riigikokku.

Autor: BNS

Hetkel kuum