21. veebruar 1999 kell 22:00

Lõhmuse mantlipärija on Priit Põldoja

Priit Põldoja ütles reedel, et Hansabank Marketsi juhina tööle asumine on tema jaoks uus väljakutse ning ta soovib ettevõtte tegevust efektiivsemaks muuta.

Kuni veebruari alguseni juhtis Hansabank Marketsit Rain Lõhmus, kes lahkub ametlikult pangast 31. märtsil. Praegu ta enam panga töös ei osale, vaid koolitab end USAs.

Hetkel Hansabank Marketsit juhtiv Hansapanga finantsdirektor Erkki Raasuke rääkis, et koondatakse kuus inimest, kes kauplevad väärtpaberitega. «Nad on head spetsialistid, neil ei tohiks tekkida probleeme uue töö leidmisega,» tõdes Raasuke.

Äripäeva andmetel kaotab töökoha ka endine Hoiupanga raha- ja kapitaliturgude osakonna juhataja Hassar Kipp. Kipp ise seda kommenteerida ei soovinud.

Erkki Raasukese sõnul jääb edaspidi kauplemisega tegelema paarkümmend inimest, mis on optimaalne hulk.

Raasukese sõnul andis Eesti Telekomi börsil noteerimine tööd juurde, kuid esialgne Telekomi-vaimustus on raugemas. «Rohkem on tegemist intressipoolel, keskendume müügitööle,» selgitas Raasuke.

Enamik tehingutest Tallinna börsil tehakse Hansabank Marketsi kaudu. Hansabank Markets on Hansapanga kauplemise ja investeerimise divisjon, millel on oma esindused ka Lätis ja Leedus.

Priit Põldoja on pärast USAs ülikooli lõpetamist 1995.--1996. aastani töötanud San Franciscos Dai-Ichi Kangayo Bankis krediidianalüütikuna. Alates 1996. aastast töötas ta Tallinna Pangas, kõigepealt Tallinna Panga Liisingus ja siis korporatiivpanganduse juhina. Tallinna Pangast Hansapanka lahkus Põldoja mullu kevadel vastuseisu tõttu Ühispangaga liitumisele.

Autor: Sten A. Hankewitz

Hetkel kuum