Kaja Koovit • 6 aprill 1999

Cresco loobus Pennu aktsiatest

Kohtutoimikus sisalduva müügilepingu järgi müüs Cresco Investeerimisgrupile kuuluv CC Computer 800 000 Pennu aktsiast pooled 5. jaanuaril TKM Kinnisvarale. Järgmisel päeval arestis Tallinna linnakohus kõik CC Computerile kuuluvad Pennu aktsiad.

Aktsia hinnaks tehingus oli 25 krooni, samas kui börsil oli see tollal 9 krooni. Lepingus puudub märge selle kohta, mis ajaks ostusumma tuleb tasuda.

TKM Kinnisvara arendusdirektor Peeter Oja lausus eile, et see on firma poolt tavaline kasumiootuses tehtud investeering.

Cresco Investeerimisgrupi nõukogu esimees Indrek Rahumaa soostus jaanuaris toimunud aktsiate müüki kommenteerima pärast veerandtunnist pausi. Ta põhjendas aktsiate müügilepingu sõlmimist vajadusega kanda aktsiad lõpuks kaasinvestori arvele. Rahumaa lisas, et seoses aktsiate arestimisotsusega müügileping ei rakendunud ja aktsiad omanikku ei vahetanud. Rahumaa ütlusel kuulus TKM Kinnisvara CC Computeri vahendusel Pennu aktsiaid ostnud investorite ringi. Ta lisas, et kaasinvestorid ei ole Pennu aktsiate eest Crescole tasunud ja CC Computeri omanik on sisuliselt Cresco Investeerimisgrupi AS.

Aktsiate arestimise sätestanud linnakohtu määruse aluseks oli ASi Kivisberg detsembri lõpus esitatud hagi Pennu aktsiate 18. novembri müügilepingu tühistamiseks. Lepinguga ostis aktsiad firmalt Joss AK offshore-firma Ogron Inc. Ogron kohustus tasuma Hansapangale müüja 700 000- kroonise võla ja intressid.

Hetkel kuum