21. aprill 1999 kell 22:00

Microlink kosub madalseisust

«Arvutitootjad võitlevad praegu turuosa eest kahjumi hinnaga,» lausus Martinson. Turule jäävad üksikud suured tegijad ja osa väikeseid tootjaid, kes suudavad efektiivselt majandada, lisas ta.

«On hea saavutus, kui arvutitootmises suudame hoida kasumimarginaali 1-2% juures,» ütles Martinson. Microlinki käibest moodustab arvutite tootmine 40%.

Aprilliks ennustab Martinson Microlinki arvutimüügi suurenemist kuni 20% võrra, tingituna sesoonsusest ja täna algavast arvutimessist. «Paljud inimesed jätavad ostuotsuse messi ajaks,» lisas ta.

Microlink investeeris oma messiboksi arvutimessil Kompuuter 99 üle 500 000 krooni.

Microlinki turundusdirektor Allan Sombri ütles, et Eesti suurim arvutitootja on suurendanud oma turuosa võrreldes aasta algusega 57 protsendilt 62-le.

Arvutifirma Ordi Tallinna filiaali juhi Tiit Tiigimäe hinnangul on praegu vara rääkida kriisist ülesaamisest arvutiturul, lisades, et mais ja detsembris toodetakse ja ostetakse arvuteid kõige rohkem.

Microlinki konsolideeritud käive oli I kvartalis 120 mln krooni ja tütarfirmade tegevuskasum üle 2 mln krooni. Teise suure arvutifirma Astrodataga ühinemise tõttu, aktsiaemissiooni ja uute firmade asutamisega seotud erakorraliste kulude mahaarvamise tulemusel jäi Microlinki kasumiks I kvartalis ligi pool miljonit krooni. Mullu majandusaasta algusest 9 kuu jooksul on Microlinki grupi käive 360 mln krooni ja maksueelne kasum üle 8 mln krooni.

Autor: Anu Jürisson

Hetkel kuum