22 aprill 1999

Mazdal Tallinnas teine müüja

Inchcape Motorsi ekspordidirektor Jari Kohonen ütles, et konkurents loodi klientide paremaks teenindamiseks. Tema sõnul on ka teistel olulisematel automarkidel Eestis mitu edasimüüjat. Kohonen ütles, et Inchcape on Mazda 6protsendilise turuosaga üsna rahul, kuid loodab konkurentsi mõjul siiski väikest müügi tõusu. Esma Autole Kohonenil pretensioone polnud.

Vilojeti juhataja Heikki Laidma sõnul avatakse müügisalong Tallinnas juunikuus, ehkki selle asukoht pole veel kindel. Kindel pole seegi, kas Vilojett ehitab uue hoone või otsustab rendipinna kasuks. Laidma kinnitas, et Vilojett hakkab Tallinnas pakkuma ka Mazdade hooldust.

Tänaseni Tallinnas Mazdade müügi ainuõigust omanud Esma Autot Soomes resideeruv Inchcape konkurendi tekkest eelnevalt ei teavitanud. «Konkurentsi tekitamisest on küll räägitud paar aastat, aga fakt, et see juhtub nüüd ning et müüjaks saab just Vilojett, tuli meile üllatusena,» sõnas ettevõtte tegevdirektor Ralf Õng.

Õng ei pidanud Vilojetti valimist Mazdade edasimüüjaks Tallinnas kõige korrektsemaks lahenduseks, sest Inchcape Motorsi esindaja Balti riikides Ahti Rebane on olnud Vilojetti üks omanikest. «Tundub; et Inchcape üritab turgu Vilojetti kätte mängida,» ütles Õng.

Hoolimata konkurendi tekkimisest ei kavatse Esma Auto oma müügistrateegiat muuta. «Vaatamata müügisalongi puudumisele on Vilojett Tallinna turul juba ammu tegutsenud,» lausus Esma Auto juht. Tema sõnul on Vilojett toonud klientidele Mazdasid treileriga Pärnust. Ka on konkurent Õnge hinnangul müünud autosid dumpinghinnaga.

Ahti Rebane tunnistas, et oli tõepoolest üks Vilojeti kolmest omanikust, ja seda ka ajal, kui ta oli juba Inchcape Motorsi palgal. Rebane selgitas, et kuna ta asus Inchcape'i tööle katseajaga, ei pidanud tema ega uus tööandja vajalikuks kohest Vilojeti aktsiatest loobumist. «Müüsin oma osaluse 4. jaanuaril, kui mälu ei peta. Aastavahetusel lõppes katseaeg,» lausus ta.

Kes oli müüdud aktsiate ostjaks, ei soovinud Rebane öelda. Samuti ei tahtnud Inchcape'i esindaja kommenteerida, kas ta andis oma tööandjale edasimüüja valimisel soovitusi.

Vilojeti nimetamist teiseks Mazdade edasimüüjaks Tallinnas põhjendas Rebane ettevõtte kõrge teeninduskultuuriga. «Kliendid on öelnud, et Esma Auto teenindustase pole kõige parem,» lausus ta. Rebase andmetel tunnistati Vilojett mullu Pärnu parimaks teenindusettevõtteks.

Esma Auto pakub Mazdat Tallinnas Kadaka teel ja Pärnu maanteel Ajakirjandusmaja all. Märtsis müüdi Eestis 68 Mazdat.

Autor: Henrik Ilves

Hetkel kuum