27 aprill 1999

Maaklerid hindavad Hansapanga tulemusi heaks

«Nii häid tulemusi ei oodanud ka üsna julged,» ütles HT Finantsi väärtpaberimaaker Indrek Jakobson. «Hansapank läheb seda teed, et ta suudab oma kasumiprognoosi täita.»

Jakobsoni sõnul on hea märk, et grupi kasumi lõviosa tuleb klassikalisest pangandustegevusest. Positiivne on tema sõnul ka hoiuste mahu 4,7protsendiline kasv samal ajal arvestades olukorda, kus rahaturu intressimäärad on pidevalt langenud.

Laenuportfelli mahu kahanemine annab Jakobsoni sõnul tunnistust sellest, et Hansapank on muutunud konservatiivsemaks.

«Tundub, et panga halbu laene on provisjoneeritud rohkem, kui neid tegelikult halvaks läheb,» rääkis Jakobson. «See võib pangale anda tulevikus erakorralist kasumit.»

Paavo Põld Talinvest Supremast märkis, et selle tulemuse valguses peaks aktsia hind läbi murdma 90 krooni tasemest ja liikuma 100 kroonini.

Selline tulemus peaks Põllu sõnul tekitama huvi ka välisinvestorites, kes aktsiat mõnda aega vaadanud on, kuid soovisid enne investeerimisotsuse tegemist näha grupi esimese kvartali tulemusi.

«Eesti investorid on kiiresti Hansapanga edu omaks võtnud ja ootavad võib-olla isegi natuke põhjendamatult väga suuri tulemusi,» lausus Põld.

Põllu sõnul ületas Hansapanga grupi tulemus 40 miljoni krooniga Talinvest Suprema prognoosi.

Põld pidas positiivseks, et erakordseid kasumiallikaid pangal ei olnud.

«Positiivne on ka Hansapanga väga tugev esinemine Lätis,» märkis Põld.

Hansapanga aktsia sulgus eile Tallinna börsil 88 kroonil, tõustes päevaga ligi 1,5 protsenti.

Autor: BNS

Hetkel kuum