28. aprill 1999 kell 22:00

Reaalajas börsiinfo 15 sekundiga kohal

info: börsi prognoosid, analüüsid, aktsiahinnad valuutakursid

kuumaks: alates 175 krooni

Baltcom ja Ühispank tõid turule uue toote -- väärtpaberipeileri. Sellelt saab operatiivseimat informatsiooni väärtpaberiturul toimuvate liikumiste kohta.

Kasutajale annab peiler professionaalset börsiinfot ilma vajaduseta operatiivse Interneti-ühenduse järele. Info tehingu kohta jõuab peilerile 15 sekundiga.

Otsuste tegemiseks vajalikku infot ei pea klient enam koguma, see annab ise endast märku. Peale aktsiakursside saab peilerilt infot oluliste muudatuste kohta nii Eesti kui ka muu maailma turgudel.

Info neljas grupis

Baltcomi peileritele edastatavad börsikommentaarid on mõeldud eelkõige börsil aktiivselt osalevale inimesele. Väärtpaberipeiler säästab kasutajat arvuti juures istumisest, vahendades operatiivselt mitmekülgset börsiinfot.

Teemade järgi on info jagatud erinevatesse gruppidesse. Esimese grupi info sisaldab börsi prognoose ning jõuab peilerisse iga börsipäeva hommikul. Prognoosis on Tallinna Väärtpaberibörsi põhinimekirja aktsiate kohta andmeid lähima alumise toetustasemeja lähima ülemise vastupanutaseme ning hinna liikumise trendi kohta.

Teise grupi info on operatiivse iseloomuga, teated ilmuvad ainult börsi mõjutavate muudatuste korral: aktsia hind on langenud allapoole alumisest toetustasemest, aktsia hind on tõusnud üle ülemise vastupanutaseme, aktsia hind on muutunud oluliselt võrreldes eelmise päeva sulgemishinnaga jne. Selle grupi info jõuab kasutajani reaalajas.

Kolmanda grupi info haarab enda alla peileris kolm meiliboksi ning sisaldab jooksvat börsiinfot. Neljandasse gruppi edastatakse infot Eesti Panga kursside kohta järgnevaks päevaks.

Lisaks börsiuudistele võib peilerile suunata e-kirja teavituse. Enam ei pea oodatavat kirja arvuti juures valvama, peilerile tulnud teade sisaldab saatja nime ja kirja teema.

Väärtpaberipeileri eelkäijaks on Baltcomi börsipeiler, kuid uus toode on täiustatud eelkõige väärtuslikuma analüüsi-infoga. Väärtpaberipeilerina kasutatava Motorola Scriptor LX 4 helivalik on lai, märku annab ka vibratsioon.

kasutaja | eerospriit | Eero Spriit | vabakutseline lavastaja

Baltcomi börsipeileriga võrreldes on väärtpaberipeileril infot rohkem. Samuti jõuab info minuni hoolimata näiteks arvutisüsteemi rikkest depositooriumis. Internetilehel siis info mõnda aega ei muutu, kuid peilerile jõuab kõik kohale. Olulisematel päevadel vaatan Internetist lisa. Baltcomi kuumaks on väike, võrreldes operatiivsest infost saadava võimaliku kasuga.

Hetkel kuum