11. mai 1999 kell 22:00

Arvutitööks on vaja vaid pliiatsit ja tahvlit

protsessor: 233MHz Intel Pentium MMX

mälu: 32 MB, laiendatav 96 MBni

operatsioonisüsteem: Windows NT, 95 või 98 koos programmiga PenX ja Pen Services arvuti pliiatsiga juhtimiseks

kõvaketas: 4,1 GB

ekraan: CTF-tehnoloogiaga, diagonaal 8,4»

pliiatsitundlikkus: 1016 punkti tollile

aku tööaeg: 5 tundi

orenteeruv hind: 52 000 kr

Täisvõimsusega pliiatsiarvuti tunneb käekirja ja ei võta ruumi, sülearvutist erinevalt võib teda kasutada ka randmel hoides ja püsti seistes, nii toas kui õues.

Tavalise sülearvuti jõudlusega pliiatsiarvutil on peale Windowsi operatsioonisüsteemi kaasas ka lisaprogramm PenX, mis tagab operatsioonisüsteemile käekirja tundmise toe ja hiire asemel pliiatsiga arvuti juhtimise võimalused.

Fujitsu Stylisticule saab valida kas TFT- ehk aktiivmaatriksekraani või uue tehnoloogiaga CTF (Color Transflective) -ekraani. See on uus ekraanitehnoloogia, mis kasutab naturaalset valgust ekraani kontrasti suurendamiseks. CTF-ekraan on loetav ja selge ka õues otseses päikesevalguses töötades. Pliiatsiarvutile võib kontoris taha ühendada tavalise klaviatuuri ja monitori, nii saab temast kiiresti teha lauaarvuti. Stylisticu ekraan on küll väiksem kui tavalistel arvutitel, kuid suuremat ekraanipilti, mida mõned programmid kasutavad, saab aknas kerida. Stylistic saab hakkama ka üle ekraani heliga video näitamisega ning presentatsiooniga läbi multimeediaprojektori. Raadiokaardi kaudu saab mobiilse seadme ühendada arvutivõrku.

Pliiatsiarvuti sobib vastutavatele ja otsuseid vastu võtvatele inimestele, sest teda saab kasutada ükskõik kus, ka püsti seistes ja kõndides. Samuti sobib ta mitmesugustele müügiagentidele, kinnisvaramaakleritele või tööstuses tootmise juhtijatele.

Pliiatsiarvuti on sisult sarnane sülearvutiga, kuid temaga tegutsemiseks ei pea kahe käega klahve klõbistama. Käekirja tuleb aga pliiatsiga kirjutades pisut muuta.

Hetkel kuum