13. mai 1999 kell 22:00

Laubre maksuametiga kohtusse

«Sain ka ise täna hommikul Eesti suurimast päevalehest teada, et olen ilmselt maksupettur,» kommenteeris Laubre eile Postimehes ilmunud artiklit. «Sellise käitumisega on maksuamet saavutanud uue taseme suhtlemisel avalikkusega,» leidis ta. «Paraku unustatakse ära, et ka nende tegevust reguleerivad seadused, ja näen, et seekord on neid rikutud.»

Maksuamet tegi Dekoltee ööklubi haldavale ASile Noxtun ettekirjutuse tasumata käibemaksu kohta aprilli lõpus, ettevõttel on aega ettekirjutusele vastamiseks 30 päeva. Maksuamet nõuab ASilt Noxtun ja Haapsalu ööklubi Africa haldavalt IS Muusikaklubide ASilt käibemaksuvõla tasumist kogusummas 10,27 miljonit krooni.

Maksuamet on leidnud, et Laubrele kuuluvad ööklubid müüsid diskodele ja kontsertidele pileteid maksuvabalt, esitades neid maksuvabade teatripiletitena.

«See, et müüme pileteid nullprotsendilise käibemaksuga, on tõsi,» tunnistas Laubre. «Seda on viis aastat aktsepteerinud ka maksuamet.»

Ööklubi Hollywood omanikfirma BDG juhatuse esimees Peeter Rebane ütles, et ka tema on kaalunud piletimüüki nullprotsendilise käibemaksuga, kuid maksuameti ja audiitori eitava hinnangu tõttu ööklubi Hollywood seda teed ei läinud.

Maksuameti pressiesindaja Koit Luus väitis eile, et maksuamet pole seadusi rikkunud, sest maksuvõlad on seaduse järgi avalik info. Ta teatas, et maksuametil ei ole kavatsust jätkata Laubrega ajakirjanduse vahendusel diskussiooni, kas disko on teater, jättes selle maksumaksjate hinnata.

Peale käibemaksunõude on ASi Noxtun sotsiaal- ja tulumaksuvõlg 1. aprilli seisuga üle 2 miljoni krooni, mille kohta on ettevõttel sõlmitud maksuametiga maksude ajatamise kokkulepe. Noxtun on veerandi võlasummast tasunud.

IS Muusikaklubide ASi riigivõlg oli 1. aprilli seisuga 800 000 krooni, IS Muusikagrupi ASi maksuvõlg 400 000 krooni. IS Muusikagrupp võlgneb ka Ühispangale 8 mln krooni.

Ööklubi Africa on sulgenud juba uksed ja see tuuakse peagi Tallinna üle, lubas Laubre. «See ei tähenda veel Laubre impeeriumi lõpu algust,» väitis ta.

AS Noxtun on juba pool aastat püüdnud tulutult ööklubi Dekoltee maha müüa, küsides ühe meelelahutusärimehe sõnul selle eest ligi 27 mln krooni. Ärimehe hinnangul on see ööklubi reaalset väärtust hinnates ligi kaks korda kõrgem.

Laubre väitis, et Noxtuni käive oli eelmisel aastal 28 mln krooni.

See summa tundub ebatõenäoliselt suur, kommenteeris Peeter Rebane. Ööklubi Hollywood käive oli möödunud aastal 20 miljonit krooni, lisas konkurent.

Autor: Anu Jürisson

Hetkel kuum