Kaja Koovit • 18. mai 1999 kell 22:00

Jaapani suurfirma otsib Eestis investeerimisvõimalusi

Marubeni konsultant Hendrik Kross ütles eile, et tegemist on tutvumisreisiga ja otseseid investeerimisotsuseid veel ei tehta.

Marubeni üheksaliikmeline delegatsioon kohtub ASi Eesti Energia, ASi Eesti Mobiiltelefon ja ASi Tallinna Soojus esindajatega. Külastataksekse ka välisministeeriumi, kaubandus-tööstuskoda ning välisinvesteeringute agentuuri.

Välisinvesteeringute agentuuri direktor Agu Remmelg ütles, et agentuur püüab teha omalt poolt kõik selleks, et äratada Jaapani ettevõtjates huvi Eestisse investeerimise vastu. Ta lisas, et välisinvesteeringute agentuur pakub võimalike investeerimisvaldkondadena välja tselluloosi- ja puidutööstust ning telekommunikatsiooni sektorit. «Eesti on väga lähedal Ericssonile ja Nokiale ning me pakume neile võimaluse Eesti kaudu sinna jõuda,» rääkis Remmelg.

Remmelg märkis, et Marubeni on ka varem otsinud võimalusi Eestisse investeerida. Jaapani suurkorporatsioon on seotud firmaga Nissan Baltic ning tarnib tooteid Eesti Mobiiltelefonile.

«Marubeni on huvitatud projektide finantseerimisest ning seadmete tarnimisest finantseeritavatesse projektidesse,» rääkis Remmelg.

Rohkem kui sada aastat tagasi asutatud Marubeni korporatsioonil on üle maailma 200 esindust ja 600 ettevõtet 84 riigis. Korporatsioon tegeleb eelkõige kaubandusega, aga ka finantseerimisega.

Jaapani ärimeeste delegatsioon lahkub Tallinnast homme ja sõidab edasi Leetu.

Hetkel kuum