Sirje Niitra • 23. mai 1999 kell 22:00

Hackman valmistab Eestis seadmeid suurköökidele

«Eestis toota oli meie strateegiline otsus,» ütles reedel Hackman Metos OY AB juhataja Pekka Mönkkönen. Ta peab oluliseks kliendilähedust ja ühist suhtluskeelt, samuti Ida-Euroopa areneva turu iseärasusi.

Peamiselt Dvigateli tehasest üle tulnud 14 töölist valmistavad renditud tsehhis suuri praepanne ja pagariahje, roostevabast terasest lette ja riiuleid restoranidele, haiglatele, laevadele ja koolidele. See on toodang, mis nõuab suhteliselt palju käsitööd. Valmistoodete kõrval teeb firma ka allhanget Soome.

Esimesel aastal soovib Hackman toota Eestis köögiseadmeid 9 miljoni krooni eest, edaspidi on kavas kasvatada tehase käive 40 miljoni kroonini.

Kolmandik Hackman Metose toodangust jääb praegu Eestisse. Väikseim praepann maksab 7000 krooni ja pagariahi veidi üle 100 000 krooni.

Mönkkönen ei varjanud, et Eestis on mõnevõrra odavam toota ja siin on saadaval ka kvalifitseeritud tööjõud, kes suudab tagada Hackmani kvaliteedi. Tehase seadmed toodi kohale Soomest, kus turu kokkukuivamise tõttu vähendati oluliselt toiduainetööstuse seadmete tootmist.

Hackman Metose Balti piirkonna juht Jarmo Salminen ütles, et firma soovib säilitada turuliidri positsiooni Balti riikides, mistõttu on oluline alustada tootmist samas piirkonnas.

Ettevõte kavatseb rajada Tallinna päris oma tehase koos tootearenduse, hoolduse, müügistruktuuri, koolituskeskuse ja muude vajalike üksustega. Uue tehasehoone asukohta Salminen veel ei teadnud.

Hackman Metos Eesti tootmisjuht Jaan Muru ütles, et viimase suurema tööna valmisid tehases hiljuti köögiseadmed avatava Kristiine Keskuse restoranide jaoks. Praegu on töös konveieriosad Tartu õlletehase uuele tootmisliinile.

Hackman Metos toodab köögiseadmeid ka Itaalia ja Rootsi tehastes ning Soomes. Kööginõusid, -lette ja -laudu toodab Hackman Soomes ja Rootsis.

Hetkel kuum