Viktoria Korpan • 26. mai 1999 kell 22:00

Edukas plastpakenditootja loob Sillamäel töökohti juurde

Tänu Peterburi piimatootja Permoli ja tuntud Soome firma Saarioineniga sõlmitud lepingutele kasvab Polüformi käive viiendiku võrra 48 miljoni kroonini aastas. Firmas töötab praegu 225 inimest.

Permoliga teisipäeval sõlmitud lepingu maht jogurti-, kohupiima- ja majoneesitopsikute tootmiseks on 27 mln krooni. Saarioinenilt sai Polüform üle 10 mln krooni suuruse tellimuse eelmisel nädalal. «Tellimus ei ole eriti suur, aga see on Saarioineniga koostöö algus,» sõnas Polüformi peadirektor Anatoli Demenko.

Permol eelistas Polüformi Sillamäel valmistatavate plastmasstoodete odavuse pärast ning suurtehas loobus selle nimel lepingust Kanada firmaga.

Polüformi põhitoodang on videokassettide vutlarid, mida firma ekspordib Saksamaale, Taani, Soome, Rootsi ja mujale Euroopasse suurte videofilmide levitajate Warner Video ja Home Video tellimusel. Polüform toodab üle miljoni vutlari kuus.

«Hansa Liisingu abil soetame veel ühe tootmisliini, printeri ja plastivalamismasina ning alustame DVD-plaatide jaoks karpide tootmist,» sõnas Demenko. Uute seadmete kogumaksumus on ligi 15 miljonit krooni. DVD-plaatide karpe tellis Sillamäe tehaselt samuti Warner Video.

Polüformi eelmise aasta käive oli 40 miljonit krooni ja ettevõtte kasum oli 2 miljonit krooni. Demenko prognoosis, et tänavu firma kasum suureneb ja tootmismaht kasvab viiendiku võrra. Polüformi aasta esimese viie kuu käive oli 20 miljonit krooni.

Kohalikest ettevõtetest tellivad Polüformis valmistatud pakendeid Tallinna piimatööstus, Rakvere piimakombinaat ja Ühinenud Meiereid. Ligi 90 protsenti Polüformi toodangust läheb ekspordiks.

Sillamäe linnapea kohusetäitja Valdek Murd ütles, et linnas on ametlikult üle 1800 registreeritud töötu. «On väga meeldiv, et Polüformil läheb hästi, ja oleme tänulikud, et nad kavatsevad uusi töökohti luua,» sõnas Murd. «Polüform pole Eesti Põlevkivi või Silmetiga võrreldav, aga see on üks soliidsemaid firmasid Sillamäel.»

Murd rääkis, et Sillamäel on kõrge tootmispotentsiaal, kuna piirkonnas on palju kvalifitseeritud tööjõudu ja piisavalt energiavõimsusi. Juunis avatakse Sillamäel ärinõuandla ettevõtjate nõustamiseks.

Hetkel kuum