26. mai 1999 kell 22:00

Mööblisalongis võib küpsetada kooke

Mais avatud mööblisalongi 12 Tooli muudavad eriliseks kuus töökorras sisse ehitatud kööki ja viis vannituba, kus kraanist vee võib vanni lasta.

Et köögid ja vannitoad töötaks, oli tellija idee. Ülejäänu paneb 12 Tooli juhatuse esimees Urmas Antje sisearhitekt Meelis Pressi arvele. «Press on spetsialist, kes näeb lõpptulemust tervikuna, meie seda ei näe.»

Ainult sellele mööblisalongile on mõeldud ka rohelisetriibuline vaip, mille sees firma logomotiivid. Vaip on määratud vastukaaluks ruumi küllaltki tehnitsistlikule üldlahendusele. Kuna 12 Tooli müüb palju ka kodu- ja magamistoa mööblit, sooviti vaibaga anda saalile pehmust juurde.

Et Eesti kliima oma sagedaste poriilmadega eriti vaibasõbralik pole, valiti ja testiti põrandakatet enne ostmist põhjalikult.

12 Tooli roosat logovärvi saali sisekujunduses ei kasutatud. Urmas Antje hinnangul on roosa müügisaali sisemusse liiga pretensioonikas värv. Nii said toonid valitud lähtuvalt sisearhitekti maitsest.

Eriline rõhk on suurte klaasseintega läbi kahe korruse ulatuvas rõduga müügisaalis pandud valgustusele. Laes ripuvad ventilatsioonitorude kõrval efektsed suured kausikujulised üldvalgustid ja ka tavalised päevavalguslambid. Igale valge vaheseinaga eraldatud mööblikomplektile on suunatud eraldi punktvalgustus.

Autor: Tiina Salumäe

Hetkel kuum