Toomas Truuverk • 3. juuni 1999 kell 22:00

I kvartalis oli majanduslangus

Kauplemine Tallinna väärtpaberibörsil jäi eile taas äärmiselt loiuks. Börsisüsteemi päevakäive ulatus registreeritud 86 tehingus napi 3,58 miljoni kroonini. Pea sama väike oli käive ka selle nädala esimesel kauplemispäeval.

Üsna iseloomulikult ülimalt loiule turule liikusid üksikute kauplemishuvi leidnud aktsiate hinnad valdavalt langussuunas, viies 0,19% võrra madalamale ka ÄP indeksi. Väikese languse läbisid ka mõlemad sektoriindeksid -- pangasektor -0,42% ja tööstussektor -0,17%

Kui investorid ootasid pingsalt statistikaameti esialgseid I kvartali majandustulemusi, mis peaks avaldatama kas täna või esmaspäeval, avaldas oma esialgse nägemuse majanduskasvu kohta rahandusministeerium -- SKT langes 2%.

Paar minutit enne börsi sulgemist tehtud avaldus aktsiate hindu mõjutada ei jõudnud. Tänaseks on mingit mõju kindlasti oodata. Kui senised nägemused majanduskasvu võimalikust suurusest I kvartalis jäid enamuses 0% ja -1% vahele, siis reaalsus, vähemalt rahandusministeeriumi andmete kohaselt, oli palju karmim. Seega on oht aktsiahindade mõningasele langusele.

Samas on teada, et tihtipeale erinevad rahandusministeeriumi, statistikaameti ja kolmanda tunnustatud arvutaja Eesti Panga arvutused üpris suuresti. Võib siiski arvata, et investorid on täna hommikul küllalt ettevaatlikud ja valmis igale märkimisväärsemale signaalile reageerima.

Veidi meeldivama märguande andis aga eileõhtune kauplemine Londonis Telekomi aktsiaga, kus viimase hind kerkis vahetult enne turu sulgemist juba 113,05 kroonile.

Hetkel kuum