3. juuni 1999 kell 22:00

Tallinna võimuliit surus lisaeelarve esmalugemise läbi

Esimene lugemine lõpetati ligi 4tunnise «lahingu» järel 21 poolt- ja kahe vastuhäälega.

Eelnevalt surus Tallinna volikogu võimuliit läbi päevakorra, milles peale lisaeelarve oli veel üks arupärimine, sest mahuka päevakorra juures oleks opositsiooni venitamistaktika olnud edukam.

Lisaeelarve eelnõule määras volikogu muudatusettepanekute esitamise tähtajaks esmaspäeva, sama päeva õhtul arutab neid volikogu rahanduskomisjon. Opositsioon alustas volikogu istungi alguses vaheaegade võtmisega venitamistaktikat.

Reformierakonna liige Rein Voog ütles, et erakond kavatseb jätkata vaheaegade võtmist, et lisaeelarve aruteluni ei jõutaks. Opositsioon oli varem lisaeelarve eelnõu arutelu istungi päevakorrast koalitsioonis valitsenud hetkelist segadust kasutades välja hääletanud. Volikogu esimees keskerakondlane Edgar Savisaar pani lisaeelarve päevakorda jätmise taas hääletusele ja see läks läbi.

Tallinna volikogul on 64 liiget, kellest enamiku moodustab kesk- ja koonderakondlastest ja vene saadikutest koosnev koalitsioon.

100,8 mln kroonise mahuga lisaeelarve eelnõu näeb ette 130 mln kroonise kalli lühiajalise laenu võtmist, põhjenduseks tulude alalaekumise tõttu tegemata jäänud vajalikud investeeringud teedesse.

Tallinna mõtlematu laenupoliitika sai valitsuse ja Eesti Panga terava kriitika osaliseks. Laen seab ohtu nii linna kui riigi krediidireitingu, suurendades üldvalitsuse niigi paisunud defitsiiti. Arvustajad leiavad, et laenuvõtmisplaan tuleneb otseselt sügisestest kohalikest valimistest.

Autor: BNS

Hetkel kuum