8. juuni 1999 kell 22:00

Majandusministeerium hindab Eesti Põlevkivi aktsiad

Pärnoja ütles pressikonverentsil, et teeb ettevõtte aktsiate hindamise ülesandeks Eesti Põlevkivi nõukogule.

Pärast Eesti Põlevkivi aktsiate hindamist käivitub valitsuse energeetikasektori restruktureerimise plaan, mille kohaselt ASi Eesti Põlevkivi aktsiad jaotuvad ASi Narva Elektrijaamad ja riigi vahel.

AS Narva Elektrijaamad moodustatakse Eesti Energia kahe elektrijaama baasil nii, et 49 protsendi aktsiate omanikuks saab strateegiline investor, 51 protsendi aktsiate omanikuks jääb AS Eesti Energia.

Eesti Põlevkivi aktsiatest saab Narva Elektrijaamad 51 protsenti ja riik 49 protsenti. Praegu on riik täisomanik.

Täna määrab Pärnoja riigipoolse läbirääkija USA kontserni NRG Energyga, kes on tõenäoline riigi partner ASis Narva Elektrijaamad. Tõenäoliselt saab riigipoolseks läbirääkijaks, kelle ülesanne on üle kahe aasta kestnud erastamisprotsess lõpule viia, endine teede- ja sideminister Raivo Vare. Läbirääkimistel lubab valitsus lähtuda seisukohast, et aktsionäride lepinguga on tagatud elektrienergia vaba turg ja tagatised teistele põlevkivitarbijatele.

Pärnoja rääkis, et põlevkivienergeetika jääb endiselt eelistatuks, kuid gaasil töötavatele kombijaamadele ja importenergiale on võimalik avada kuni kolmandik Eesti turust.

Energeetikasektori restruktureerimisega kaasneb sotsiaalsete tagatiste loomine Ida-Virumaa töötajatele.

Valitsuse eilse otsuse järgi luuakse selleks Ida-Viru arendustegevust korraldav sihtasutus, mille ülesandeks on Pärnoja sõnul vältida probleemide üle pea kasvamist.

Valitsus otsustas eelmisel nädalal pärast üle kahe aasta kestnud määramatust, kuidas korraldada ümber peamiselt Ida-Virumaal asuv energeetikakompleks, mis annab tööd üle 10 000 inimesele.

Autor: BNS

Hetkel kuum