Sulev Oll • 10. juuni 1999 kell 22:00

Honda ootab viiendat teenindust

Olukorraga, kus Hondade garantiiremondi võimalus on Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Ida-Virumaal, on rahulolematust ilmutanud vaid saarlastest autoomanikud. Selle probleemiga aga tegeletakse ja tõenäoliselt avatakse Saaremaal Honda teenindus selle aasta 1. juulil.

Eestis registreeritud Hondadest on küllalt suur osa paari-kolme aasta vanused, seetõttu pöördutakse firmateenindustesse esmalt korraliseks tehnohooldeks. Mitmeid uusi autosid sunnib teenindusse tulema Eesti teede olukord, mis lõhub autode veermikku.

Vanemate Hondade omanikud eelistavad sageli ka muid teenindusi, seda eelkõige madalama hinna tõttu. Mõni viga aga nn kohalikes teenindustes järele ei anna. Nii nõuab eriaparatuuri näiteks 1983--85 aastal toodetud 1,8-liitrise mootoriga Honda Prelude'i karburaatori diagnostika. Firmateenindusse on pöördutud ka vanema Honda Legendi automaatkäigukasti rikkega.

Tihti vajavad kohalikud remonditöökojad firmateenindust varuosade saamiseks. Suurim valik varuosi Eestis levinumatele Hondadele on Tallinna kesklaos. Uutele autodele mõeldud osade kõrval suudetakse aidata ka vanemate Civicute, Accordide, Prelude'ide ja Legendide omanikke.

Juhul kui kõike sobilikku kohe laos ei leia, toimetatakse need kohale ööpäevaga. Erandiks võivad osutuda mõned juba tootmisest väljas olevate või uhiuute autode osad, mis väga harva rikki lähevad.

Veho Eesti Tallinna keskuses on ka tehniline osakond, kuhu saab pöörduda, kui töömees mõnest keerulisemast veast jagu ei saa.

Järjekord Tallinna hooldejaamas on 2--3 päeva. Pärnu ja Tartu esindustes on järjekorrad lühemad ja seetõttu teenindatakse ka teiste automarkide omanikke. Tallinnas on ka Hondade Baltimaade suurim värvitöökoda.

Hetkel kuum