16 juuni 1999

Vähene kujundus mööbli kasuks

Mangide mööblisalong püüab pilku suurte akende ja eksklusiivse disainmööbliga, jättes salongi vähese üldkujunduse varju.

Disainmööbli tootjad Tiina ja Toomas Mang avasid Tallinnas uue salongi Maakri tänaval lisaks mööblinäidiste saalile Mustamäel. Uue salongi kujundus on äärmiselt lihtne, see tõstab esile mööbli.

Ruumi ilmestavad hästi suured aknad, mis on vanale majale omaselt kaarja ülaosa ja sobiva raamiga. Suured hästi valgustatud aknad muudavad salongi atraktiivseks ka õhtusele jalutajale. Aknad on kogu kujunduse kõige silmatorkavam elemant.

Salongi esimene saal mõjub valgete seinte tõttu eriti heledalt, jäädes täielikult eksponeeritava mööbli varju. Samas tuleb esile pakutavate näidiste lihtne kujundus, mis Tiina Mangi sõnul on taotluslik. Tagumine, tunduvalt väiksem saal on tumehallide seintega ja seal eksponeeritakse intensiivsema värviga mööblit.

Tiina Mangi sõnul annab kõrge laega ruumis allapoole toodud valgustus ruumile nauditava õhulisuse mulje. Taotluslikult veidi kulunud põrand mõjub loomulikuna ning koos värvilahenduse, maalide ja vaipadega moodustab tervikliku üldpildi, luues külastajale visiooni oma võimalikust tulevasest ruumist.

Salongi allapoole toodud valgustusele on tõhusaks toetuseks aknavalgus ja heledad seinad. Mangide mööblit võib leida meie suurimatest pankadest Hansapangast ja Ühispangast, samuti on Mangide mööbliga sisustatud valdav osa Eesti saatkondadest.

Suured aknad võimaldavad juba tänavalt sisse vaadata ja see on müügisalongi seisukohalt väga hea. Valge värvitud põrand on kiiresti kulunud. Ruumi kujundamisel on märgata eesmärgikindlust -- salongis on tähtis mööbel ja see ka valitseb ruumis, kõik ülejäänu on vaid taust. Väikesele pinnale on suudetud ära mahutada päris palju mudeleid, mis kõik on sümpaatses värvi- ja materjalivalikus. Hall seinatoon tagumises ruumis annab eesolevale ruumiosale valgust ja tähtsust.

8 punkti

Asukoht on väga hea. Oleme naabrid ja siin tänaval on veel mitmeid sisustussalonge, nii moodustub omaette sisustustänav. Kliendile on see ainult kasuks, ta saab võrrelda ja valida. Salong on mõnus, õhkkond meeldiv. Hele ja neutraalne taust tuleb kasuks. Salong on ehk liialt väike, nii mõjuvad erinevates stiilides diivanid ja toolid koos juhuslikena. Lavastuslikud lahendused lisaksid salongilikku õhkkonda. Võõralt mõjub selles ruumis ripplagi, valgustus võiks olla võimsam.

7 punkti

Maakri tänavat mööda minnes ei torka Mangi mööblisalong eriti silma. Õnneks on vitriinaken väga suur ja suhteliselt tühi, võimaldades näha salongi sisemuses asuvat mööblit. Salongis on palju valgust ja heleda seina taustal on mööbel hästi nähtav. Disainmööbli jaoks on salongis natuke vähe ruumi ja esemed eristuvad üksteisest halvasti. Sisekujunduses kasutatud kellad mõjuvad huvitavalt ja omanäoliselt. Salongi tagumine ruum jääb tumedate seinte tõttu varju.

6 punkti

Salongi kujundus on minimalistlik, domineerib Tiina Mangi maitsekalt kujundatud mööbel. Selline kontseptsioon õigustab ennast igati. Moodullagi ei sobi ruumi, lagi võiks olla lihtsalt valgeks värvitud, kuid enamik külastajaid ei märkagi seda, sest see on kõrgel. Põrandal võiks olla ka tagasihoidlik kõva põrandakate, värvitud põrand tundub kulunud. Esimene ruum on selgelt visiitkaart, see on heledam ja enam valgustatud. Tagumises ruumis on hoopis teine meeleolu.

7 punkti

Autor: Anu Tarvis

Hetkel kuum