Mart Stöör • 17. juuni 1999 kell 22:00

Langus jätkus, ostuhuvi puudub

Endiselt püsis eile Tallinna väärtpaberibörsil müügisurve ning suurem osa kaubeldud aktsiaid jätkas liikumist negatiivses suunas. Turu käive ületas neljapäeval 26 miljonit krooni, millest 71% kuulus Hansapanga aktsiale. Pangandussektori liider kaotas vähese ostuhuvi tagajärjel 3,63%. Tundub, et turg ootas viimaselt tunduvalt suuremat mai kasumit, kui oli 40,4 miljonit krooni ning ei ole n-ö pettumusest endiselt toibunud.

Langust jätkas ka Eesti Telekom, lähenedes vaikselt 100 krooni tasemele. Mitmed analüütikud ning maaklerid on korduvalt märkinud, et 100 krooni tase peaks aktsia taas atraktiivseks muutma nii lühi- kui pikemaajalistele investoritele. Kuidas sellesse seisukohta suhtub turg, peaks selguma lähipäevil. Telekomi hinna kohalikul turul määrab tavaliselt aktsia käitumine Londonis.

Ametliku nimekirja suurim langeja oli Merko. Merko aktsia langes neljapäeval 8,11% ning lõpetas 17 kroonil.

Ainsateks tõusjateks jäid Norma ja Eesti Ühispank. Norma aktsia hind kallines 1,65%, Ühispanga aktsia nihkus 0,38% kõrgemale.

Lisanimekirjas olid lood sarnaselt kurvad. Aktiivseim oli Saku, liikudes koos ülejäänud turuga negatiivses suunas. Poolemiljonilise käibega päev lõppes seekord 1,14% langusega, mille tulemusel Saku vajus 43,50 kroonile. Ainsaks tõusjaks oli siin seekord Kalev, mille hinna spread on aga ligikaudu 30 protsenti ning peaaegu olematu käibe juures ei saa seda tõusu tõsiselt võtta.

Praegu puuduvad turgu otseselt mõjutavad uudised ning lähenemas on jaanipäev. Loota aga võib, et kauplemine hoogustub mingil määral järgmise kuu esimesel poolel.

Hetkel kuum