Hanno Tomberg • 27. juuni 1999 kell 22:00

Elektroonikapood maksab jaaniostudest raha tagasi

ASi BIG Elektroonika juhatuse esimees Toomas Reinart ütles reedel, et firma kohustub reklaamikampaanias lubatu kohaselt hüvitama 27. maist kuni 15. juunini Pärnus oste sooritanud klientidele kauba eest tasutud summa, sest suvepealinnas sadas jaaniõhtul üle 4 millimeetri vihma. Tallinnas sadas vähem ja Tartus sademeid ei tulnud, lisas Reinart.

Reinarti andmetel osteti kolme nädala jooksul Pärnu kauplusest ligi poole miljoni krooni eest elektroonikakaupu. Sama kinnitas ka kaupluse juhataja Peeter Varatu, kelle sõnul oli suurim ost kampaania jooksul 25 000 krooni maksnud teler.

Toomas Reinart ütles, et BIG Elektroonika kampaania on kindlustatud üheksas kindlustusseltsis Rootsis, üks konsortsiumi kaasatud selts on Lloyd's.

Kindlustusseltsid maksavad BIG Elektroonikale raha välja juulis, kliendid saavad ostusumma pärast sellekohase avalduse vormistamist kätte septembris.

Reinarti sõnul tuleb raha tagasisaamise avaldused vormistada 25. juuliks.

BIG Elektroonika reklaamikampaania käigus suurenes firma kaupluste käive ligi 20 protsenti. See oli oodatust vähem, tunnistas Reinart. Ta lisas, et elektroonikakaupade müügile on jätnud jälje kehv majandusaasta ja tänavuse aasta käive on eelmise aasta omast väiksem.

BIG Elektroonika suurima kaupluse keskmine kuukäive Tallinnas on 4--5 miljonit krooni, Pärnu kaupluse kuukäive ulatub 0,5 miljoni kroonini.

Reinart ütles, et tänavuse reklaamikampaania käigus tuli esimest korda klientidele raha tagasi maksta. Ta rääkis, et ei näe selles midagi hirmsat, sest kaupluste riski katavad kindlustusseltsid.

Reinarti sõnul on uus kampaania kavas korraldada järgmisel aastal enne jaanipäeva.

BIG Elektroonika suuromanik on Rootsi 18 elektroonikakauplusest koosnev kett BIG, kes on sarnaseid reklaamikampaaniaid korraldanud Rootsis juba aastaid.

Hetkel kuum