Indrek Kald • 22. juuli 1999 kell 22:00

Kraaniveest saab teha gaseeritud vett

vesi:jahutatud kuni 4 kraadini

mõõdud:530x420x550 mm

voolutarve:250 W

komplektis:joogiautomaat, topsid

hind:24 780 kr (ainult vesi), 33 040 kr (vesi, gaseeritud vesi)

Uus joogiautomaat Water Fresh valmistab tavalisest kraaniveest puhast jäävett ja gaseeritud vett ning lõpetab kontoris mured pudeli- või tünnivee automaatidega.

Seni kuumade ja külmade jookide topsi- ning purgiautomaatidega kaubelnud Estomatic tõi juuli alguses turule uudse veeautomaadi, mis kasutab toormaterjalina tavalist kraanivett. Joogiautomaat Water Fresh ühendatakse firma tsentraalveevõrguga. Automaat puhastab ja jahutab vee hetkega klaasitäieks jääveeks või gaseeritud veeks.

Puhastamisel ja steriliseerimisel kasutatakse aktiivsüsi filtrit ja ultraviolettsüsteemi, mis tagab puhtuse bakteritest ja setetest. Ainult külma vee kasutamise tõttu veeautomaadis katlakivi ei teki. Estomaticu andmetel peaks joogiautomaat töötades vastu pidama vähemalt kümme aastat.

Water Freshi juhib mikroprotsessor, mis annab märku, kui ultraviolettlamp või filter vajab väljavahetamist. Samuti on seade varustatud väikese ekraaniga, mis näitab vee temperatuuri ja annab kasutajale ingliskeelseid juhiseid. Vee temperatuur on reguleeritav, kuid sooja vett sellega ei saa.

Water Freshi eeliseks Eesti kontorites levinud allikavee tünnide ees on see, et enam pole vaja veetünne tellida ja vahetada. Samas suureneb tõenäoliselt ettevõtte veearve.

Veeaparaate müüakse nii üksikuna (pildil) kui koos aluskastiga, millel on ka topsihoidja.

Hetkel kuum