Madli Zobel • 17. august 1999 kell 22:00

Linnapead loovutavad koha

Tänasel volikogu istungil selgub, kas rahuldatakse Isamaaliidu liikme, Tõrva linnapea Edgar Umblia tagasiastumispalve või vajalike häälte kokku saades avaldatakse umbusaldust. «Koht jääb vabaks ja isiklikult arvan, et oktoobrini tuleb ametisse kohusetäitja,» märkis Tõrva volikogu majanduskomisjoni esimees Argo Mehide. Umblia esitas tagasiastumispalve seoses suutmatusega linnavalitsust tööle panna.

Tõrva ainus abilinnapea Toomas Toots prognoosis, et linnapea kohuseid hakkab täitma tema. «See on odavaim lahendus ja kiiresti oktoobrini uut inimest leida on raske.»

Jõgeva abilinnapea Andi Einaste ütles, et tõenäoliselt rahuldab Jõgeva volikogu täna linnapea Kalev Lillo tagasiastumisavalduse. «Reformierakonna piirkondlik juhatus otsustas teha fraktsioonile ettepaneku, et valimisteni täidaks linnapea kohuseid abilinnapea,» ütles Einaste. Jõgeva teiseks abilinnapeaks on samuti Reformierakonda kuuluv Kalle Pint.

Kuna koalitsiooninõukogu nimetas Harju maavanema kandidaadiks praeguse Saue linnapea Orm Valtsoni, jääb tõenäoliselt enne valimisi tühjaks ka tema ametitool. Reformierakonna peasekretär Eero Tohver nentis, et linnapea kohuseid jääb täitma kohusetäitja. «Ent loomulikult on meil olemas uus suurepärane kandidaat sellele kohale,» ütles ta.

Eile määras peaminister Lääne maavanema kandidaadiks Ragn-Sellsi kvaliteedidirektori Jaanus Saha, kes varem on töötanud ka Lääne asemaavanemana.

Hetkel kuum