15. september 1999 kell 22:00

Poolesaja sammuga paelinna kõrgeimasse kohvikusse

E--P kl 11--24

25 kohta

Paide, Vallimägi

info (238) 5 24 89

Paide Vallimäe hubasesse kohvikusse jõudmiseks peab tervelt 41 trepiastmest peaaegu püstloodis üles ronima. See üsna raske ettevõtmine tasub pingutamist, sest ees ootab väike ümar ning õdusalt hämar ruumike.

Suvel on kohvikus tänu paksudele paekiviseintele meeldivalt jahe, talvisel ajal lisab soojust ning hubasust kaminas põlev tuli. Tavaliselt mängib kohvikus Eesti muusika.

Keset kohviku põrandat on neljakandiline ava, mille kaudu saab pilgu heita Vallitorni sisemusse. Ülalt paistev muuseum on vaikne kutse ning meeldetuletus külastada pärast kõhutäitmist ka torni alumistel korrustel paiknevaid muuseumi- ja näitustesaale.

Kohvikus pakutav toiduvalik erakordsusega külastajat ei raba, kuid ei tee ka rahakotile liiga. Kõhu saab täis kindlasti.

Supid jäävad Vallitorni kohvikus hinnavahemikku 12--16 krooni ning praed 25--39 krooni. Põhiliselt lastele sobiv friikartul värske salati ja kastmega maksab 15 krooni. Õlle kõrvale sobivad hästi 13kroonised juustukroketid ja 10kroonised küüslauguleivad. Huvitavad ja maitsvad on sibularõngad, mis maksavad 10 krooni. Populaarsemaks roaks on Vallitorni kohvikus kujunenud searibi, mille hind on 18 krooni. Magusasõpradele pakutakse 10--15 krooni eest pannkooke nii mee kui keedisega.

Ehkki Vallitorni kohviku paekiviseinad tekitavad kõleda tunde, muudavad elav tuli kaminas ja hubane interjöör ajaveetmise meeldivaks.

30meetrise Vallitorni tipust saabkorraga näha kogu Paidet.

Hetkel kuum