ÄP fototoimetus • 5. oktoober 1999 kell 22:00

Megaliit lööb rekordi

USA suuruselt teine kaugekõneteenuseid pakkuv firma MCI WorldCom Inc maksab kolmandal kohal oleva Sprint Corp-i eest kokku 115 miljardit dollarit.

See lükkab teisele kohale läinud aastast 82,5 miljardi dollariga maailma rekordit hoidnud naftafirmade Mobili ja Exxoni ühinemise.

Firmade ühinemise korral tekib tõsine konkurent senisele turuliidrile AT&T-le. Ühendfirma kätte langeks 32 protsenti Ühendriikide kaugekõnede turust. Ettevõttel oleks 30 miljonit kaugekõneteenuse kasutajat USAs, Euroopas ja Aasias.

Ühendfirma käibe suuruseks ennustatakse 50 miljardit dollarit ning turuväärtuseks 200 miljardit dollarit või veelgi rohkem. Kui arvesse võtta ka kompaniide tegevus traadita telefonside alal, oleks tegemist maailma suurima telesidefirmaga, mille lubamist on konkurentsiamet lubanud hoolikalt kaaluda.

MCI WorldCom'i juhile Bernard Ebbersile on see viimane telekommunikatsioonitööstust vapustav tehing -- läinud aastal rabas ta sektorit 40 miljardit dollarit maksnud MCI ülevõtmisega WorldCom'i poolt.

Autor: ÄP

Hetkel kuum