Kristi Malmberg • 11 oktoober 1999

Savisaar üritas Mõisa lahti kangutada

Mõisale umbusalduse avaldamist toetas 32 riigikogu liiget. Riigikogu enamuses olev kolmikliidu koalitsioon pareeris umbusaldusavalduse 45 häälega.

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar nimetas Mõisa riigiasjades ebakompetentseks ja süüdistas teda pingete suurendamises siseministeeriumi valitsemisalas. Savisaar meenutas mitut Mõisa poolt ajakirjanduses avaldatud mõtet, kus ta nimetab põllumehi tagurlikeks tegelasteks ja soovitab emigreeruda neil, kes kuritegevuse praegust taset välja ei kannata.

Samuti polnud Keskerakond rahul Mõisa väidetega, et Eestis jäävad tööta vaid need, kes on joodikud ja tahavadki mudas aeleda ning et kuritegevus ei kuulu kümne tähtsama probleemi hulka meie ühiskonnas.

«Siseminister Mõisa sotsiaalne, ametkondlik ning eetiline doktriin on ühiskonnale vastuvõetamatu ja rakenduskõlbmatu ning demokraatlikus riigis tuleb selline poliitik maha hääletada,» väitis Savisaar.

Sellises avalduses pole tõde viie kopikagi eest, kommenteeris Mõis Keskerakonna väiteid. Mõisa hinnangul on tegu tavapärase valimiskampaaniaga. «Kandideerime Savisaarega ühes ringkonnas ja olen märganud selles osas tema närvilisust,» lausus Mõis. «Ta on ilmselt aru saanud, et tal ei tasu arvestada kõrge kohaga järgmises volikogus.» Kuigi Mõisa avaldused ja eelkõige politseinike koondamine on mõneti rahulolematust põhjustanud ka valitsusliidus, ei näinud koalitsioonikaaslased siiski põhjust ministri umbusaldamiseks.

Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe Rein Voogi sõnul on siseminister end vähese ajaga võimeka juhina tõestanud. «Vaevalt et Keskerakond isegi uskus, et see umbusaldus läbi läheb,» märkis ta.

Hetkel kuum