4 november 1999

Pärnu tahab laenumaksed 2001. aastani ajatada

Pärnu uus linnavalitsus teeb kreeditoridele ettepaneku ajatada võlakirjade väljaostmine 15 kuu peale, osaliselt jääks laenukoormus 2001. aastasse, ütles rahandusala abilinnapea Taimi Vilgas.

Võlakoormuse ajatamine, mida lubab ka kreeditoridega sõlmitud leping, võimaldab Pärnul tuleval aastal seadusega lubatud laenuteeninduse piiresse jääda, märkis Vilgas.

Seaduse järgi ei tohi aastas laenude teenindamiseks kuluv summa ületada viiendikku linna aastatuludest, Pärnu ligikaudu 230 miljoni krooni suurusest eelarvest kuluks järgmisel aastal võlgade tasumiseks ligikaudu kolmandik.

Vilgas kinnitas, et võlakirjade väljaostmise ajatamisega on võimalik seaduse rikkumisest hoiduda ja sellega lubatu raamesse jääda.

Kavatsus on Vilgase sõnul realiseeritav ja probleem lahendatav.

Enim teeb Pärnule Vilgase teatel praegu muret selle aasta linnaeelarve tulude laekumine. Ta märkis, et nii põhilise tuluallika -- üksikisiku tulumaksu -- kui linnavara müügi real haigutab auk.

Vilgas avaldas lootust, et uus linnavalitsus suudab linnaeelarve alalaekumisele lahenduse leida ja Pärnu eelarve aasta lõpuks defitsiiti ei jää.

Pärnu linn peab järgmisel aastal tagasi maksma 74 miljonit krooni laene, mis on kolmandik linnaeelarvest seadusega lubatud viiendiku asemel.

Autor: BNS

Hetkel kuum