Tõnis Oja • 17. november 1999 kell 22:00

Euro kurss tugevnes järsult

Euro kurss kerkis eile kauplemise esimeste tundide jooksul järsult pärast seda, kui sai teatavaks Euroopa keskpanga peaökonomist Ottmar Issingu intervjuu ?veitsi majanduslehele Handelszeitung. O. Issing väitis seal, et inflatsioon Euroopas võib lähiajal kiireneda, sest nafta hindade järsk tõus pole jaehindades veel täielikult kajastunud. Kõrgem inflatsioon viitab lähiajal intressimäärade tõstmise võimalusele, mis vähendab taas erinevust euro- ja dollarihoiuste intresside vahel euro kasuks. Kolme kuu hoiuseintresside vahe on viimase kuu jooksul juba kahanenud 40 baaspunkti võrra. USA Föderaalreservi otsus tõsta üleöölaenude baasintress 0,25 protsendipunkti võrra 5,50 protsendini käristas hoiuseintresside vahet taas dollari kasuks.

Euro kurss sai hoogu ka Saksamaa majanduslehelt Handelsblatt, kes spekuleris võimalusega, et Euroopa keskpank ei ole huvitatud euro kursi langemisest alla 1,03 dollari taseme ning võib ühisraha kaitsmiseks sooritada selle tugioste.

Euro kurss kerkis nende uudiste mõjul kahe tunniga 1,4 protsendi võrra 1,0436 dollarini. Pärastlõunal see stabiliseerus, olulist reakstiooni ei tekitanud ka uudis, et USA tarbijahinnaindeks oli oktoobris 0,2.

Hetkel kuum