17. november 1999 kell 22:00

Konservatiivsus usalduse märgina

Advokaadibüroo Tallinna vanalinnas on saanud sisekujundaja Pille Lausmäe abiga usaldusväärse ilme, mille loovad lihtsus ja rõhutatud konservatiivsus.

Advokaatide kabinettidesse pääseb kõrge valgete kumerate lagedega esiku kaudu. Esiku seinu katab pruunikas-beezhide pikitriipudega tapeet, põrandat parkett. Ainus ese ruumis on nurgas seisev riidenagi.

Advokaatide kabinette on kolm -- roheline, beezh ja helebeezh. Suhteliselt väikestesse tubadesse on ära mahutatud kogu vajalik ja tagasihoidlik mööbel, samas säilitatud mulje avarusest. Viimasele aitavad kaasa juba mainitud kõrged kumerlaed, pikitriibulised tapeedid, samas toonis maani külgkardinad ning valge värvi kombineerimine toa põhivärviga.

Lisaks lagedele on traditsiooniliselt valged veel aknalauad ja aknaraamid, samuti vanaaegsed uksed.

Et vältida liigse raskepärasuse teket väikestes tubades, on mööbel kaasaegne ning lihtne. Kasutatud on tumedaid toone -- rohelises ja beezhis toas pruuni ja musta, helebeezhis punast puud.

Lagedes on ümmargused kuldse äärega lambid, mis ei püüa pilku. Helebeezhi toa seinal on itaalia ekspressionisti A. Tapiesi maal.

Advokaadibüroo ruumid võiksid olla esinduslikud, aukartustäratavad ja soliidsust rõhutavad. Büroo peaks jätma usaldusväärse mulje ja tekitama kliendis töise meeleolu. Meie ruumid on suhteliselt minimalistlikud, kuid samas asjalikud ja töised. Arvestama oleme pidanud vanalinna maja võimalusi, näiteks ruumide suurust. Piiratud ruutmeetrite juures pidime lähtuma töökohtade optimaalsest jaotusest. Oluline on see, et büroos tööd tehes miski ei häiriks, sisekujunduse värvitoonid on valitud nii, et need mõjuksid rahulikult ja koduselt.

Rahul olen maalide valikuga. Oma kabineti huvitavaks detailiks pean A. Tapiesi maali ning ASi Thulema eritellimusel valmistatud mööblit.

Ruumid valmisid koostööst sisekujundaja Pille Lausmäega. Alguses lubasime tal kõik ise otsustada, mingi hetk aga hakkasime pakutavas kahtlema, vaidlema. Lõpuks selgus siiski, et tema pakkus parimaid võimalusi ja lahendusi. Kui ma mõne asjaga büroos rahul pole, siis sellega, et ruumi on vähe.

Advokaadibüroo on oma olemuselt rangem ning eeldab enam soliidsust ja usaldust kui nii mõnigi muu töökeskkond. Tegeletakse ju väga tõsiste ja oluliste küsimustega. Samas on klientide jaoks tegu väga isiklike probleemidega, mille lahendamiseks on vaja hubast keskkonda.

Advokaadibüroo Ehasoo ja Benevolenskaja kujundamisel oli kolm põhilist lähtekohta. Esiteks, tegemist on rendipinnaga, kuhu klient ei olnud valmis suuremaid summasid investeerima. Viimistlusmaterjalide valikul tuli lähtuda materjalidest, mida oli võimalik hankida ilma tellimusteta ning lõpuks -- antud hoone ise oma ajaloolise hõngu, kõrgete lagede ja paksude müüridega.

Olemasolevad ruumid seadsid teatud piirangud eeskätt mõneti ebamugavate proportsioonidega, toad on pikad ja pimedad. Sinna oli raske paigutada kaasaegset standardset kontorimööblit, mistõttu pidi klient tellima erijoonistega mööbli.

Esile võiks tõsta eritellimusega sisustustekstiili alternatiivina põhimõttele, justkui peaks töökeskkonnas tingimata lamelle või rulookardinaid kasutama.

Kui millegagi rahul olen, siis tervikuga, eeskätt aga Kaido Ehasoo kabinetiga: kardinad, tekstiiltapeet ja härra Ehasoo hästi valitud kunst seintel.

Autor: Sigrid Kaasik

Hetkel kuum