Sirje Niitra • 18 november 1999

Lennujaamal uus juht

«See on huvitav töö, kus äriühingu juhtimine on tihedalt seotud õigusküsimuste lahendamisega,» ütles Napa, kes on ministri nõunik juriidilistes küsimustes.

Lennujaama nõukogu esimehena seab Napa eesmärgiks lennujaama rahvusvahelisemaks muutmise ja turu laiendamise. «Tallinna Lennujaam tuleb muuta atraktiivseks paljudele lennuliinidele,» märkis uus juht.

Tallinna Lennujaama nõukog©u arutas eile esimest korda ka lennujaama järgmise aasta eelarvet. «Meeldiv oli tõdeda, et lennujaam on oma tegevuse finantsmajandusliku planeerimisega kenasti toime tulnud, hoolimata sellest, et laenukoormus on suur,» tõdes Napa.

Lennujaama nõukogus olid arutusel ka võimalikud koondamised seoses lennujaama uuendatud reisiterminali käikuvõtmisega. Ettevõtte uus nõukogu esimees kinnitas, et koondamine tuleb.

Järgmise aasta palgafond jääb tänavusele tasemele, mistõttu tuleb teha panus senisest efektiivsemale tööle, märkis Napa.

Tallinna Lennujaama järgmise aasta eelarve selgub lõplikult detsembri keskpaigaks ja siis on ka selge, kui palju inimesi peab uue töökoha leidma.

Martin Napal on juriidiline kõrgharidus, ta on töötanud välisministeeriumis, Jüri Raidla advokaadibüroos ning majandusministeeriumis õiguse ja eurointegratsioonibüroo juhatajana. Alates augustist on Napa teede- ja sideministri nõunik.

Lennujaama nõukogu senine esimees Tarmo Amer tagandati eelmisel kuul purjuspäi tülinorimise tõttu avalikus kohas.

Hetkel kuum