ÄP fototoimetus • 22. november 1999 kell 22:00

Soome PTA omandas Klementis 54,3% osaluse

Börsisüsteemis reedel sooritatud tehingus ostis PTA 104 700 Klementi aktsiat, makstes ühe aktsia eest 4,5 krooni ehk kogu aktsiapaki eest 471 150 krooni. PTA tegevdirektor Kari Mattson ütles eile, et osalust suurendati 5,4 protsendi võrra praktilistel kaalutlustel lihtsustamaks ettevõtte juhtimist.

Mattson kinnitas, et PTA on rahul olemasoleva osalusega Klementis ning ei kavatse vähemalt lähiajal aktsiaid börsilt juurde osta. Sama kinnitas Mattson ka kaks nädalat tagasi, kui PTA-le kuulus 49,6% Klementist.

Mattson märkis, et kuigi PTA tahab järgmisel aastal osa tootmisest tuua Klementi õmblusvabrikusse Tallinnas, ei olnud see otseselt ettevõttes osaluse suurendamise põhjuseks.

Algusest peale on PTA-l olnud plaan soodsatel tingimustel osalust Klementis üle 50% suurendada, rääkis Klementi juhatuse esimees Madis Võõras.

«Loomulikult annab enam kui 50% osaluse omandamine kindlama kontrolli ettevõtte üle ja enam ei ole tarvis otsuste vastuvõtmiseks mingeid tseremooniaid korraldada,» möönis Võõras.

Võõras lisas, et Klementi majandustegevust osaluse suurendamine ei mõjuta, sest sisuliselt ei ole vahet, kas ettevõttest kontrollitakse 49 või 54%.

Soome rõivatööstusfirma ostis algselt käesoleva aasta alguses Optiva Varahalduselt 42 protsenti Klementi aktsiatest ja suurendas osalust turult aktsiaid juurde ostes. «Klementi aktsiaid ostsime vaid sellepärast, et senine partner ei satuks konkurentide kätte,» lausus Mattson kaks nädalat tagasi.

Autor: ÄP

Hetkel kuum