Inno Tähismaa • 11. jaanuar 2000 kell 6:43

Lõuna-Eesti uus talveatraktsioon on kalapidu

Lõuna-Eesti üheks populaarsemaks talveatraktsiooniks on saanud Pühajärve kalapidu, mis toimub tänavu 12. veebruaril, teatasid kalapeo korraldajad.

Üritus saab teoks juba kolmandat korda. Ka sellel aastal on peaauhinnaks sõiduauto. KIA Pride omanikuks saab keegi kalapeost osavõtja. Grupivõistluse auhinnaks on Kasse aerupaat, mille võib saada võistkond, kuhu kuulub 4 liiget.

Lisaks tasulisele kalapeovõistlusele toimub Pühajärve rannas tasuta kogupere lume- ja jääpidu. Rahva meeleolu aitavad haripunktis hoida ansambel Meie Mees, Isaahven Aadu, luuletaja Contra ja lastelemmikud Karutüdrukud.

Kuldkala peoga samal ajal toimub teist korda Baltimaade ja Soome kalastusmaavõistlused. Eelmisel aastal tuli võitjaks Eesti meeskond. Teiseks jäi Soome ja kolmandaks tulid leedulased.

Võistluskalad on ahvenad, mis on märgitud rohelise kilemärgiga. 60 märgistatud ahvenad lastakse Pühajärve politsei ja võistluse kontrollkomisjoni juuresolekul. Kui keegi võistlejatest ei saa KIA Pride -märgiga kala, loositakse auto kõikide võistlejate vahel.

Osavõtjate arv on aasta aastalt kasvanud. Kui esimesel kalapeol oli õngitsejaid ligi tuhat, siis eelmisel võistlusel püüdis kala ligi 2000 meest, naist ja last. Erinevate firmade ja sõpruskondade gruppe osales eelmisel aastal 147.

Parimaks kalapüügigrupiks osutus aasta tagasi RAGN- SELLSi Tartu meeskond. Aasta 98 peaauhinna võitis tallinlane Kalju Lohk ja eelmisel aastal auhinnaautoga sõitis koju Antsla mees Gunnar Sarapuu.

KULDKALA 2000 lisainfo, võistluse reeglid ja KIA Pride foto internetis: www.holylake.net/kuldkala

Hetkel kuum