Inno Tähismaa • 14. märts 2000 kell 16:43

Kruuda sai AS Kalev juhatuse esimeheks

Täna toimunud AS Kalev aktsionäride üldkoosolek rahuldas Oliver Kruuda tagasiastumispalve nõukogu liikme kohustest, et asuda alates homsest AS Kalev juhataja ametikohale, teatas AS Kalev infoteenistus.

Kruuda sõnul kiireneb tema asumisega AS Kalev juhatajaks otsustamisprotsess ettevõttes ning konkretiseerub vastutus, mis tagab tööstuse efektiivsema juhtimise ning kasumlikkuse.

Ettevõtte peamiste arengusuundadena, mis uue juhina plaanis läbi viia, tõi Kruuda välja tulemusele orienteeritud juhtimise; marketingile ja kaubamärgile orienteeritud arengu ning ettevõtte valmisoleku integratsiooniks Euroopa Liitu.

Üldkoosolek võttis vastu seitse põhikirja muutmise ettepanekut, mis on seotud nõukogu töö operatiivsemaks muutmise ning üldkoosoleku kokkukutsumise korraga, hääletades välja kitsendused võrreldes äriseadustikuga.

Välja toodud arengusuundade aluseks on nõukogu otsusega jaanuaris ettevõttes loodud arendusnõukogu ettepanekud, kuhu nõukogu esindajatena kuuluvad esimees Heino Priimägi ja endine liige Oliver Kruuda ning ettevõtte esindajad ning väliseksperdid. Tänaseks on arendusnõukogu kaardistanud ettevõtte hetkesituatsiooni ning vastavalt analüüsile töötab välja ettevõtte efektiivsusele suunatud arengukava.

Ettevõtte uue juhataja valis personaliotsingufirma Ariko ReServ avaliku konkursi kaudu ning Kruuda tunnistasid parimaks kandidaadiks ka AS Kalev nõukogu liikmed.

Vastavalt nõukogu otsusele esitas Kruuda aktsionäride üldkoosolekule nõukogu liikme ametikohalt tagasiastumise palve, et selle rahuldamise hetkest asuda ettevõtte juhataja kohale.

1994. aastast alates oli Oliver Kruuda Tallinna Piimatööstuse juhatuse esimees, 1998. aastast nõukogu esimees. 1999. aastast asus Kruuda ETFC Grupi nõukogu esimehe kohale.

Hetkel kuum