Inno Tähismaa • 10. aprill 2000 kell 14:26

Uus kiirlaev tuleb Tallinna-Helsingi liinile

Maailma üks suurimaid laevanduskontserne Sea Containers Ltd., mis on laevafirma Silja Line omanik, tõi Tallinna-Helsingi liinile uue kiirlaeva Silja Seacat 4, mis alustab igapäevast liiklust tuleval esmaspäeval, 17. aprillil.

30 miljonit USA dollarit ehk 480 miljonit krooni maksnud kiirlaev on ehitatud Itaalias, laev on valminud käesoleval aastal.

Laev on Tallinna-Helsingi liinil ainuke T-foil kiiluga kiirlaev (ei ole tiibur ega katamaraan), mis võimaldab ühendada tavalise suure laeva stabiilsuse ja kiirlaevade sõidukiiruse.

Laev on 100 meetrit pikk, võtab pardale 750 reisijat, 164 sõiduautot ja 4 bussi.

Laeval on eraldi First Class salong (50 kohta), Cappucino-baar ja Panoramic-kohvik.

Laeval on ka kiirlaevadest suurimad tax free kauplused ning vaateplatvorm, kust saab kogu reisi vältel jälgida kaptenisillal toimuvat.

Alates esmaspäevast teeb laev päevas kolm edasi-tagasi reisi, alates juuni keskpaigast neli reisi päevas. Laeva planeeritud navigatsioonihooaeg kestab aasta lõpuni.

Laev sõidab Tallinnast Helsingisse 90 minutit, keskmise kiirusega 37.8 sõlme (maksimumkiirus 42 sõlme). Täiskasvanute ühe otsa piletite hinnad algavad 260 kroonist. Laeva turunduse eest Eestis ja Soomes vastutab Silja Line, kes on ka uue laeva ametlikuks piletimüügiagendiks.

Hetkel kuum