Inno Tähismaa • 4. mai 2000 kell 16:18

Hotellituru kõrghooaeg algas aprillis

Varajase kevade ning turismihooaja prognoositust varasema alguse tõttu algas kõrghooaeg Tallinna hotelliturul tänavu juba aprillis ning lähematel nädalavahetustel on nii Reval Hotelligrupi hotellides kui enamikus teistes Tallinna juhtivates hotellides kõik kohad broneeritud, teatas Reval Hotelligrupi turundusdirektor Maarika Liivamägi.

Liivamäe sõnul on Reval Hotelligrupi hotellid juba praegu peaaegu kõikideks nädalavahetusteks alates maist kuni suvekuude lõpuni täis broneeritud ja paljudeks päevadeks on hotellitoa soovijatest lausa järjekord. 'Praeguse seisuga tundub, et tänavune aasta on varasematest erinev, kuna tellimuste annulleerimist on väga vähe,' märkis Liivamägi. Neil päevadel, kus Tallinnas toimuvad suurüritused- või konverentsid, on tema sõnul mitmes hotellis koguni ülemajutuse oht ja hotellifirma, kellel endal vabu tube pole, peab leidma klientide majutamiseks asendusvariandi.

RHG osakaal Tallinna hotelliturul oli 1999. aastal müüdud hotellitubade arvestuses 31,1%. Reval Hotelligrupi hotellide täituvus eelmisel aastal oli 65,5%. Reval Hotels kaubamärgi alla kuuluvad neli Tallinnas asuvat hotelli: Olümpia, Central Hotell, ExpressHotel ning Park Hotell Casino. Reval Hotelligrupp planeerib hotelliketti tulevikus laiendada Läti ja Leedu pealinnadesse. Revali Hotelligrupi auditeeritud käive oli 1999. aastal 204,7 miljonit krooni ning kasum samal perioodil 30,3 miljonit krooni.

Hetkel kuum