Inno Tähismaa • 4. mai 2000 kell 15:41

ILOVEYOU hävitustöö Euroopas

Arvutiviirus ILOVEYOU põhjustas täna paanikat paljudes Euroopa arvutisüsteemides ja sundis sulgema Briti parlamendi elektronpostiserveri, teatab Reuters.

Briti parlament oli viimane suurem institutsioon, mis sai viiruselt löögi. Viiruse kahjutöö sarnaneb möödunud aastal USAs paanikat põhjustanud Melissa viirusega.

Briti parlamendi alamkoja elektronpostisüsteem oli täna maas umbes kahe tunni jooksul, et kaitsta arvutisüsteemi viiruse eest.

Briti tarbijate assotsiatsioon ja üks suur anti-viiruse firma teatasid samuti, et nende telefonid olid punased kõnedest, mille sisuks olid ettevõtjate abipalved viiruse rünnaku tõkestamiseks.

Viiruserünnakus kannatadasaamisest teatas ka Hollandi IT konsultatsioonifirma Ordina Beheer.

ILOVEYOU sõnumit kandev viirus saadab käivitades sama sisuga sõnumi kõigile neile, kelle elektronpostiaadressid sisalduvad arvutikasutaja elektronposti aadressraamatus.

Samal põhimõttel tegutses Melissa viirus, mis nakatas umbes miljon arvutit, laastades USAs terveid arvutivõrke ja põhjustades 80 miljonit dollarit (1,3 miljardit krooni) majanduslikku kahju.

Väidetavalt on viirus pärit Filipiinidelt ja tal on hüüdnimi 'Killer from Manila' (Manila tapja). Anti-viiruse eksperdid väidavad, et viiruse looja leidmise tõenäosus on väga väike.

Hetkel kuum