Ülo Toomsalu • 10. mai 2000 kell 6:31

Tallinna linnavalitsus otsib tänasest kaheksatteist uut tippjuhti

Ehkki volikogu pole veel kinnitanud Mercuri Urvali konsultatsioonifirma koostatud linnavalitsuse uut struktuuri, kuulutab linn täna välja konkursi viie uue direktori ja 13 üksusejuhi kohale, kirjutab Eesti Päevaleht.

Linnavolikogu esimehe Rein Voogi sõnul oleks õigem, kui linnavalitsus kinnitaks enne struktuuri volikogus ja alles siis hakkaks uutele töökohtadele töötajaid otsima. 'Tippjuhid ei saa asuda ametikohtadel töökohustusi täitma enne, kui uue struktuuri kinnitab linnavolikogu,' ütles Voog.

Homme esitleb linnapea Jüri Mõis uut struktuuri volikogu eestseisusele ning alles tuleval nädalal võib arutamine volikogu istungil päevakorda tulla.

Personaliotsingu firma Ariko Reserv juhatuse esimehe Igor Pässi sõnul pole tavaline, et aastaid töötavas institutsioonis valitakse korraga viis täiesti uut direktorit. 'Nii palju direktoreid võetakse tavaliselt tööle vastloodud firmasse,' märkis Päss. Samas on tema sõnul mõttekas suured muudatused teha ühekorraga.

Pässi sõnul on üllatav, et linnavalitsus ei kuulutanud uue struktuuri loomiseks välja avalikku konkurssi. 'Kui millelegi kulutatakse nii palju linnarahva raha, siis tuleks seda teha ikka avaliku konkursi alusel,' tõdes Päss.

Uue struktuuri järgi linnaametite arv, 17, ei muutu, asemele tuleb sama palju üksusi. Küll aga muutuvad üksuste vastutusalad.

Linnavalitsus ei kuuluta konkurssi välja linnasekretäri, sotsiaal- ja tervishoiuameti, kommunaalameti ning tuletõrje- ja päästeameti juhi leidmiseks. Mõisa sõnul on põhjuseks nende ametikohtade tööülesannete samaks jäämine või uuendusprogrammile eelnenud tähtajalised kokkulepped.

Linnapea lubab ametisse astuvatele tippjuhtidele maksta konkurentsivõimelist palka. Eesti Päevalehe arvutuste järgi võivad uued tippjuhid kavandatava 40protsendilise palgatõusu järgi saada direktoriametis umbes 20 000 krooni ja üksuse juhina kuni 18 480 krooni.

Uus linnavalitsuse struktuur käivitub 1. jaanuaril.

Hetkel kuum