Inno Tähismaa • 9. august 2000 kell 10:01

Pärnoja lõi töörühma energiaturu avamiseks

Majandusminister moodustas eile oma käskkirjaga töörühma ettepanekuste väljatöötamiseks Eesti energiaturu avamise ning Eesti energiasüsteemi Euroopa energiasüsteemi ühendamise kohta, teatas majandusministeeriumi avalike suhete talitus.

Töörühma moodustamise aluseks on valitsuse 27. juuni otsus vastava tegevuskava väljatöötamise kohta.

Töörühma ülesandeks on koostada 20. septembriks ettepanekud Eesti energiaturu avamise ning Eesti energiasüsteemi Euroopa energiasüsteemi ühendamise kohta.

'Eesti liigub Euroopaga ühtses suunas elektrituru vabanemise poole. Kõik tarbijad peavad tulevikus saama vabaduse valida erinevate energiatootjate vahel. Täna puuduvad tarbijal alternatiivid, eriti alternatiivsetel energiaallikatel baseeruvad alternatiivid' sõnas minister.

Turu avanemise teemal on tehtud tööd erinevatel tasanditel juba pikemat aega. Kõne all on olnud näiteks nii Põhjamaade kui Läänemere maade koostöö, sealhulgas on läbi viidud ettevalmistavaid uuringuid merealuse elektrikaabli osas. Majandusminister Mihkel Pärnoja sõnul on otsene vajadus koondada erinevad tegevused terviklikuks kontseptsiooniks. See annab aluse keskenduda kogu tähelepanu ühe või mitme konkreetse projekti ellu viimisele.

Loodud töörühma kuuluvad Majandusministeeriumi esindajad Ell-Mari Koppel, Viive Savel; Põhjamaade Ministrite Nõukogu ja Balti Ministrite Nõukogu energeetika koostöö projekti elektrituru nõunik Tõnu Rohumäe. Samuti kuulub töögruppi Eesti Energeetika Instituudi direktor Ülo Rudi. Töörühma ülesannete täitmiseks kaasatakse nii Eesti Energia AS esindajaid kui ka teisi asjatundjaid.

Hetkel kuum