Inno Tähismaa • 5. oktoober 2000 kell 13:22

Rein Lang: mul pole kavatsust Trio jaamu müüa

Mul ei ole kavatsust oma osalust Trio jaamades müüa, aga kui keegi pakub head hinda, siis miks mitte, ütles ASi Trio LSL nõukogu liige Rein Lang vastuseks kuuldustele, et ta plaanib koos Hans Luigega müüa 49% osalust Kuku, Uuno, Eeva, Elmari ja 100FM raadiojaamu omavas Asis Trio LSL.

Lang ütles, et ta ei taha öelda, mis hinda ta oma 24,5% osaluse eest jaamas küsiks. 'Teatavasti on meediaettevõtte puhul tegemist väga kalli asjaga,' ütles Lang.

Trio LSL on juba viimased kaks aastat tootnud kahjumit. 1998. aastal oli ettevõtte kahjum 1,5 mln krooni ja möödunud aastal jäi kahjum samasse suurusjärku. Kahe varasema aastaga toodetud 3,4 mln kasumi on Trio järgnevate aastate tegevus seega ära söönud.

Lang ütles, et Trio on kahjumis, kuna raadio Elmar toodab suurt kahju. 'Tegelikult oleme siiski kasumis,' vastas Lang väitele, et kahjumis ettevõtet vaevalt üldse keegi osta tahab.

Tänavu prognoosib Lang Trio käibeks32-33 mln krooni ja aasta tulemuseks planeerib plusspoolele jäämist. 'Aga ega keegi ei tea, mis tulevik toob,' tunnistas ta.

Langi sõnul on Trio Äripäeva kirjastuse kõrval üks paremini juhitud meediaettevõtteid Eestis. Tema sõnul olid Ekspress Grupi ja Eesti Meedia kahjumid tunduvalt suuremad.

Trio omanikeks on Langi väitel 49% USA Metromedia Grupp, 49% Lang ja Luik ning 2% Canoni esindaja AS KTK Overall osanik Heino Raivet.

Äriregistri andmetel on Trio omanikud 51%ga Lang ja Luik ning 49%ga Bahama firmad Kirby Development Inc ja Rainbow Advertising Inc. Langi sõnul olid Bahama firmad jaama osanikeks vaid 5 minuti vältel, mil toimus aktsiate üleminek Metromediale 1996. aastal.

AS Trio aktsiakapitali suurus on 610 000 krooni.

Hetkel kuum