Ülo Toomsalu • 12. oktoober 2000 kell 6:20

Tuli hävitab Narva-Jõesuu ajalugu

Narva-Jõesuus on kahjutuli viimastel aastatel hävitanud mitu endisaegset uhket puithoonet, viimati põles nädala eest maha pansion, kus kunagi suvitasid kirjanik Eduard Vilde ja maletaja Paul Keres, kirjutab Postimees.

Ida-Virumaa kuurortlinnas Narva-Jõesuus on maha põlenud neli sajandivanust puitpitshoonet, mis olid pärijate-majaomanike jagelemiste tõttu hooletusse jäänud ja viimastel aastatel vaid vandaale oma katuse alla meelitanud. Osa tuleroaks langenud hoonetest kuulusid muinsuskaitse alla.

Eelmise teisipäeva varahommikul põles Karja 1 tühjana seisev Lugenbergi pansion, mille Saaremaal elav omanik oli 300 000 krooni eest müüki pannud.

Eelmise sajandi algusest pärit hoonel rippunud ja vahetult enne põlengut varastatud mälestustahvel andis teada, et seal on teiste hulgas suvitanud kirjanik Eduard Vilde ja maletaja Paul Keres.

Ida-Viru päästeteenistuse direktori asetäitja Sergei Aleksandrov ütles ajalehele Põhjarannik, et tuli võis alguse saada nii kodutute tehtud lõkkest kui ka laste mängimisest tulega.

Narva-Jõesuus on praegu mitu vana suvilat, millel puudub hoolitsev peremees ja mis seetõttu ähvardavad kokku kukkuda või samuti tuleroaks langeda.

Mõne aja eest tuli maani maha lammutada juba põlenud suvemaja, kus kunagi suvitasid Karl ja Georg Ots.

Hetkel kuum